احتمال آماده شدن واکسن کووید-19 دانشگاه آکسفورد قبل از کریسمس چقدر است؟

به گزارش اینمن، خبرنگاران : اندرو پولارد (Andrew Pollard)، سرپرست آزمایش های بالینی واکسن کووید-19دانشگاه آکسفورد روز چهارشنبه گفت که احتمال کمی وجود دارد که واکسن آنها قبل از 25 دسامبر آماده گردد.

احتمال آماده شدن واکسن کووید-19 دانشگاه آکسفورد قبل از کریسمس چقدر است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، این واکسن توسط دانشگاه آکسفورد و آسترازنکا فراوری شده است. پولارد گفت: من خوش بین هستم که می توانیم قبل از انتها امسال آخرین مرحله از آزمایشات را انجام دهیم، اما احتمال کمی وجود دارد که واکسن تا کریسمس آماده گردد.پاسکال سوریوت (Pascal Soriot)، مدیر عامل آسترازنکا در ماه سپتامبر گفت که این شرکت ممکن است تا انتها امسال واکسن را عرضه کند.

هنوز هیچ واکسن کووید-19 در انگلیس تایید نشده است، اما دو واکسن در مراحل آخر آزمایش بالینی قرار دارند: واکسن دانشگاه آکسفورد و دیگری واکسن شرکت آلمانی بایوان تک و شرکت دارویی پی فایزر در ایالات متحده. چندی پیش واکسن دانشگاه آکسفورد سبب ایجاد بیماری در دو فرد شده بود.

شرکت آسترازنکا چندی پیش گفت که آزمایشات جهانی از جمله آزمایشات عظیم مرحله آخر این شرکت برای آزمایش واکسنی که توسعه داده به دلیل بیمار شدن غیرقابل توجیه یک شرکت کننده در مطالعه، متوقف شده است. آزمایشات واکسن آکسفورد پس از آنکه دو شرکت کننده(دو خانم انگلیسی) به طور متوالی علائم عصبی غیرقابل شرح در آنها ایجاد شد، دو بار متوقف شد.

در دومین فردی که عوارض جانبی در آن ظاهر شد، گزارش شده بود که این بیماری میلیت عرضی است. میلیت عرضی یک سندرم التهابی است که بر نخاع تأثیر می گذارد و اغلب به دلیل عفونت های ویروسی ایجاد می گردد و می تواند باعث فلج شدن گردد. اولین توقف، در ماه جولای، به طور علنی اعلام نشد و پس از معین شدن اینکه داوطلب مبتلا به ام.اس است (بیماری ای که می تواند همان واکنش عصبی را ایجاد کند) آزمایش مجدداً شروع شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1324

به "احتمال آماده شدن واکسن کووید-19 دانشگاه آکسفورد قبل از کریسمس چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال آماده شدن واکسن کووید-19 دانشگاه آکسفورد قبل از کریسمس چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید