ادامه دردسرهای انتقال نافرجام سوارس به یوونتوس؛ کار به وزارت کشور ایتالیا کشید

به گزارش اینمن، ماجرای تخلف مهاجم اروگوئه ای پیشین تیم فوتبال بارسلونا در فرآیند انتقال نافرجامش به یوونتوس هنوز به انتها نرسیده است.

ادامه دردسرهای انتقال نافرجام سوارس به یوونتوس؛ کار به وزارت کشور ایتالیا کشید

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا ارزان از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

به گزارش خبرنگاران، رسانه های ایتالیایی روز گذشته (آدینه) از ادامه تحقیقات درباره پرونده انتقال بی انتها لوئیس سوارس مهاجم سابق بارسلونا به تیم فوتبال یوونتوس خبر دادند.

یوونتوس در بازار نقل وانتقالات تابستانی قصد داشت مهاجم اروگوئه ای بارسلونا را به خدمت بگیرد، اما با توجه به پر بودن سهمیه اش برای استفاده از بازیکنان غیراروپایی باید سازوکاری جهت اخذ گذرنامه ایتالیایی برای این بازیکن اروگوئه ای پیدا می کرد. سوارس به واسطه همسرش که تابعیت ایتالیایی دارد می توانست گذرنامه این کشور را بگیرد، اما او برای اخذ این گذرنامه باید یکسری آزمون ها از جمله آزمون زبان ایتالیایی می داد و در آن نمره قبولی می گرفت.

سوارس در آن آزمون که در دانشگاه شهر پروجا داد با نمره ای نسبتاً خوب قبول شد هرچند کمی بعد معین شد که او سؤالات را از قبل می دانست و خودش را برای ارائه بهترین پاسخ های ممکن آماده نموده بود. این ماجرا سبب به جریان افتادن یک پرونده برای رسیدگی به تخلفات احتاقتصادی شد و گویا قضیه صحت دارد. در ابتدا سازمان بازرسی و حراست اقتصادی ایتالیا رسیدگی به این پرونده را شروع کرد، اما با معین شدن یکسری تخلفات دیگر وابسته به فوتبال، دادستان فدراسیون فوتبال ایتالیا هم پرونده ای را به جریان انداخت.

طبق آخرین اخبار، در ارتباط با همین پرونده، رئیس دانشگاه جانلوکا گرگوی، مدیراجرایی آن و همچنین دو استاد آن به جرم افشای اسناد محرمانه و علاوه بر این چند مورد شهادت کذب در فرآیند بازرسی، به هشت ماه انفصال از خدمت محکوم شده اند.

ماه سپتامبر با انتشار یکسری اسناد از جمله فایل های صوتی مکالمات، اعلام شد که باشگاه یوونتوس نیز در پشت پرده تخلفات جهت صدور گذرنامه برای سوارس همکاری داشته است هرچند که خیلی طول نکشید که فابیو پاراتیچی مدیر ورزشی باشگاه یوونتوس این موضوع را تکذیب کرد. طبق اعلام نشریه رپوبلیکای ایتالیا، پاراتیچی و دو وکیل باشگاه یوونتوس، به عنوان مظنون مورد بازپرسی قرار گرفته اند و با وجود تأکید باشگاه بر درستی و صحت اقدامات پاراتیچی آنها هنوز هم مظنون شناخته می شوند.

اکنون نشریه کوریره دلاسرای ایتالیا مدعی شده است که پاراتیچی از پائولا دمیکلی وزیر زیرساخت و حمل ونقل ایتالیا درخواست نموده که در خصوص این پرونده به او و همکارانش یاری کند. دمیکلی هم در گفت و گوی اخیرش با خبرنگاران اعتراف کرد که با برونو فراتاسی وزیر کشور ایتالیا تماس داشته و موضوع را برای او شرح داده است.

طبق گزارش نشریه کوریره، چیزی که پاراتیچی را به دردسر انداخته ارائه اطلاعات غلط از سوی او و وکلای باشگاه به دادستان ها بوده است که آنها را در ردیف مظنون های پرونده قرار داده است.

باشگاه یوونتوس با توجه به کم بودن مهلتش برای خرید سوارس و طولانی بودن فرایند صدور گذرنامه ایتالیایی برای او، قید این بازیکن اروگوئه ای را زد و به سراغ آلوارو موراتا رفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1323

به "ادامه دردسرهای انتقال نافرجام سوارس به یوونتوس؛ کار به وزارت کشور ایتالیا کشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه دردسرهای انتقال نافرجام سوارس به یوونتوس؛ کار به وزارت کشور ایتالیا کشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید