اظهارات مهم سخنگوی دولت درباره فعالیت مدارس، امتحانات و کنکور سراسری

به گزارش اینمن، سخنگوی دولت با بیان این که آموزش مجازی دانش آموزان تا خاتمه اردیبهشت ماه ادامه دارد، گفت: با توجه به شرایط کنونی بیماری کرونا در کشور، کنکور سراسری سه هفته پس از برگزاری امتحانات نهایی مدارس برگزار می گردد.

اظهارات مهم سخنگوی دولت درباره فعالیت مدارس، امتحانات و کنکور سراسری

به گزارش اینمن به نقل از ایرنا، علی ربیعی درباره بازگشایی مدارس و برگزاری کنکور سراسری گفت: بنای وزارت آموزش و پرورش این است که تا سرانجام اردیبهشت آموزش دروس تمام گردد و آموزش درس های به جامانده به روش های مجازی مانند طرح آموزشی شاد، تا سرانجام اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری اعلام کرد: پس از اردیبهشت ماه برای برگزاری امتحانات سه هفته زمان ضروری است و سه هفته پس از امتحانات هم کنکور سراسری برگزار می گردد، البته این تصمیمات بر اساس شرایط فعلی که از شرایط بیماری کرونا وجود دارد، اتخاذ شده است.

سخنگوی دولت گفت: طبیعی است که با نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تصمیمات ستاد ملی کرونا شرایط جدید برای تغییر در برنامه آموزشی و برگزاری امتحانات و کنکور اعلام خواهد شد.

وی توضیح داد: اگر اصول و پروتکل های بهداشتی مصوب ابلاغی تغییر کند تصمیمات جدید نیز گرفته می گردد، اما با شرایط موجود و فعلی و تداوم آن، سرانجام کلاس ها به صورت مجازی تا سرانجام اردیبهشت ماه و بعد از آن برگزاری امتحانات دانش آموزان به صورت حضوری و کنکور نیز سه هفته پس از امتحانات، برنامه ریزی و زمان بندی شده است.

  • سیستم آموزش در کشور تعطیل نیست

سخنگوی دولت با قدردانی از محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پروزش و کارکنان این وزارتخانه برای برنامه ریزی و اجرای طرح شبکه آموزش دانش آموزان (شاد) و گفت: در حال حاضر هم سیستم آموزش در کشور تعطیل نیست، این طرح بسیار خوب عمل نموده است و دانش آموزان و معلمان زیادی هم به این طرح پیوسته اند و روز به روز هم این تعداد افزایش می یابد.

ربیعی با بیان اینکه بازگشایی مدارس تابع سیاست ها و مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است، گفت: در جلسه فردا صبح (یکشنبه) ستاد ملی مبارزه با کرونا که با حضور رییس جمهوری برگزار می گردد درباره زمان بندی دقیق بازگشایی مدارس تصمیم گیری نهایی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 997

به "اظهارات مهم سخنگوی دولت درباره فعالیت مدارس، امتحانات و کنکور سراسری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات مهم سخنگوی دولت درباره فعالیت مدارس، امتحانات و کنکور سراسری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید