انهدام پهپاد ناشناس از سمت دریای مدیترانه در آسمان سوریه

به گزارش اینمن، سامانه ضدهوایی پانتسیر روسی که در پایگاه هوایی حمیمیم مستقر است، شب گذشته یک هواپیمای بدون سرنشین ناشناس که از طرف دریای مدیترانه به سمت این فرودگاه در حال پرواز بود را در فاصله امن منهدم کرد.

انهدام پهپاد ناشناس از سمت دریای مدیترانه در آسمان سوریه

به گزارش گروه بین الملل اینمن، به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه گفت که مجموعه سامانه ضدهوایی پانتسیر مستقر در پایگاه نظامی-هوایی حمیمیم روز گذشته (دوشنبه) یک هواپیمای بدون سرنشین ناشناس کوچک که از طرف دریای مدیترانه به سمت این فرودگاه هوایی روسی پرواز می کرد را منهدم کرد.

بر اساس این اطلاعات، روز دوشنبه با آغاز تاریکی هوا، سیستم های پدافند هوایی پایگاه حمیمیم یک هواپیمای کوچک بدون سرنشین با منشأ ناشناخته که از بخش شمال شرقی دریای مدیترانه به سمت پایگاه هوایی روسیه نزدیک می شد را تشخیص دادند.

وزارت دفاع روسیه اضافه کرد: موشک های سامانه ضد هوایی پانتسیر-اس مستقر در این پایگاه پیروز شدند در فاصله امن از پایگاه هوایی این پهپاد را منهدم شد. بعد از این حادثه، پایگاه هوایی حمیمیم روسیه طبق برنامه معمولی، به فعالیت خود ادامه می دهد.

پیش از این وزارت دفاع روسیه اعلام نموده بود که کوشش قبلی برای حمله به پایگاه هوایی حمیمیم با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین توسط گروه های مسلح تروریستی در سوریه در تاریخ 19 ژانویه (29 دی ماه) اجرا شده بود که اهداف هوایی در فاصله امن از پایگاه هوایی روسی نابود شدند.

در حال حاضر دو مجموعه سامانه ضدهوایی پانتسیر در خاک سوریه مستقر است: یکی در پایگاه هوایی حمیمیم روسیه و مجموعه دیگر تحت اختیار ارتش سوریه اداره می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 782

به "انهدام پهپاد ناشناس از سمت دریای مدیترانه در آسمان سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انهدام پهپاد ناشناس از سمت دریای مدیترانه در آسمان سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید