بارگیری کامیون های عراقی در مرز مهران از فردا به روال قبل باز می شود

به گزارش اینمن، امروز نامه ای از مدیرکل گمرک ایلام به مدیرکل دفتر صادرات منتشر شد که از تعطیلی مرز مهران برای صادرات کالاهای ایرانی به عراق خبر می دهد.

بارگیری کامیون های عراقی در مرز مهران از فردا به روال قبل باز می شود

هم زمان حدس هایی مبنی بر تاثیر شیوع ویروس کرونا و خطر انتقال آن به عراق، اجرا شده و این موضوع را به عنوان دلیل توقف ترددها ذکر نموده اند.

در همین رابطه، حمید حسینی در گفت وگو با پایگاه خبری اتاق ایران شرح می دهد: مشکل مرز مهران از هفته پیش شروع شده است. به تازگی مسئول گذزگاه های مرزی عراق در دفتر نخست وزیری این کشور عوض شده و مدیر جدید گذرگاه مرزی عراق هم تخلفاتی را در گمرک زرباطیه عراق گزارش نموده است که در نتیجه این گزارش تعدادی از مدیران و کارکنان این گمرک اخراج شدند. از یک شنبه گذشته، به دلیل کاهش تعداد کارکنان عراقی در گمرک این کشور، تعداد کامیون های ورودی به ایران با کاهش چشمگیر همراه شد.

دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در ادامه اضافه نمود: طی پیگیری های اجرا شده با دفتر نخست وزیری عراق و مسئول گذرگاه های مرزی این کشور اعلام شده است که نیروهای جایگزین در گمرک عراق مستقر شده اند و بر اساس آخرین تماس تلفنی، قول داده اند که بارگیری کامیون های عراقی از مرز مهران، از فردا به روال قبل بازخواهد گشت.

او تاکید نمود که هیچ دستوری مبنی بر توقف بارگیری کامیون های عراقی از طرف دولت این کشور وجود ندارد و فردا کامیون های عراقی برای بارگیری در مرز مهران مستقر خواهند شد.

حسینی در ادامه با بیان اینکه استاندارد بین المللی کالاهای صادراتی ایرانی به عراق با محدودیت روبرو است، اضافه نمود: اخیراً یک شرکت چینی در مرز عراق برای کنترل استاندارد کالاهای صادراتی ایران به عراق انتخاب شده است که این شرکت هم در ایران یکی از شرکت های بازرسی بین المللی را به عنوان همکار انتخاب نموده است اما متاسفانه هنوز نتوانسته اند مجوزهای لازم برای فعالیت را از سازمان استاندارد اخذ نمایند.

دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق اعلام نمود: در صورتی که سازمان استاندارد مجوزهای لازم برای فعالیت این شرکت را هرچه سریعتر صادر کند، بخشی از مسائل بازرسی حل و فرایند صادرات به عراق عادی خواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 839

به "بارگیری کامیون های عراقی در مرز مهران از فردا به روال قبل باز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارگیری کامیون های عراقی در مرز مهران از فردا به روال قبل باز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید