تراکتورهای توییتری، یاری متخصصان فناوری به کشاورزان هندی برای اعتراض آنلاین

به گزارش اینمن، حزب حاکم هند بعضی از معترضان را جدایی طلب معرفی نموده و می گوید آنها قصد دارند به فرهنگ غنیِ چندقومیتی هند آسیب بزنند.

تراکتورهای توییتری، یاری متخصصان فناوری به کشاورزان هندی برای اعتراض آنلاین

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور بمبئی ما را تجربه کنید.

کشاورزان هندی پس از اعتراضات گسترده و تراکتوری اخیر، متحدی جدید و قرن بیست و یکمی یافته اند. تعداد انگشت شماری از هواداران پراکنده کشاورزان هندی از سراسر دنیا توییتر کشاورزان را راه انداخته و مدیریت می نمایند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، درگیری کشاورزان ناحیه شمالی هند با دولت این کشور در ماه های اخیر فضای این کشور را متشنج کرد و باعث تظاهرات گسترده در این کشور شد.

کشاورزان هند در دو ماه اخیر به اصلاحات قوانین کشاورزی اعتراض نموده و اعتصاب سراسری راه انداختند. بعضی از رسانه ها و کارشناسان این اقدام را بزرگترین اعتصاب تاریخ هند اعلام کردند.

بهاراتیا جاناتا (بی جی پی) حزب راستگرای حاکم می گوید اصلاحات جدید به فعالان بخش خصوصی اجازه می دهد تا نقش بیشتری در بخش کشاورزی داشته باشند و این قانون به درآمد کشاورزان آسیب نمی زند.

بهاویجیت سیک 38 ساله یک متخصص کامپیوتر در تظاهرات کشاورزان به قانونِ اصلاحات کشاورزی از روی یک تراکتور عکس می اندازد/ عکس: رویترز

کشاورزان که در ماه های گذشته با اعتصاب و تجمع اعتراضی، عبور مرور در داخل و خارج از دهلی نو پایتخت هند را فلج نموده اند از قانون جدید نگرانند. آنها می گویند که قانون جدید حداقل ضمانت دولت از محصولات کشاورزی را حذف می نماید.

اما تظاهرنمایندگان که بسیاری از آنها اقلیت مذهبی سیک هستند؛ می گویند که به وسیله رسانه های اجتماعی با حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) به رهبری نارندرا مودی نخست وزیر این کشور مبارزه می نمایند. حزب بهاراتیا جاناتا نیز بعضی از معترضان را جدایی طلب معرفی نموده و می گوید آنها قصد دارند به فرهنگ غنیِ چندقومیتی هند آسیب بزنند. معترضان نیز این اتهام را دروغ پراکنی عنوان نموده اند.

بهاویت سیک 38 ساله حدود دو ماه پیش و پس از تماشای آنلاین حملات به کشاورزان از اتاق خوابش در شهر لودهیانا در ایالت پنجاب برای مبارزه در کنار کشاورزان انگیزه و انرژی بیشتری پیدا کرد. پنجاب قلب کشاورزی هند به شمار می آید.

او و چند دوست دیگرش که متخصص فناوری اطلاعات هستند، در اواخر ماه آبان حساب توییتری @Tractor2twitr (تراکتورهای توییتر) را فعال کردند. در ماه آذر نیز او به کانون یکی از اعتراضات کشاورزان در ایالت هاریانا و دهلی به عنوان مناطق همجوار با پایتخت سفر کرد.

در طول تظاهرات هزاران نفر از معترضان در این مناطق با تراکتور و تریلر تجمع نموده و به صورت موقت یا شیفتی در چادرها خوابیدند. آنها همچنین در آشپزخانه های سیار و خیابانی آشپزی کردند.

سیک 38 ساله نیز با دو تلفن همراه به معترضان پیوست.

این متخصص فناوری اطلاعات از نزدیکی یکی از مراکز شلوغ و پرسروصدای تهیه غذای نیم روزی معترضان به رویترز گفت: ما کارزار خود را در این راه تشدید خواهیم کرد زیرا اینک در حال سازماندهی جدی این کارزار هستیم و از حمایت های بیشتر بهره می بریم. وی اضافه کرد: اینک جنگ پیغام رسانی و جنگ ادراک، در راستا درست خود قرار گرفته است.

این حساب کاربری توییتر با بیش از 26 هزار دنبال نماینده پیغام های خود را با درج یک # روزانه منتشر می نماید. در روز گذشته #کشاورزان می میرند مودی لذت می برد از سوی @ Tractor2twitr با هشتگ هواداران نخست وزیر #مودی با کشاورزان رقابت کرد و به هشتگ برتر توییتر هند تبدیل شد.

چادر و محل آشپزی کشاورزان معترض به اصلاحات قانون جدید دولت هند در آخرین ماه سال 2020/ عکس: رویترز

اما 13 هزار کیلومتر آن ورتر در هیوستون تگزاس بالجیندر سیک از هسته مرکزی این گروه به فعال ماندن این حساب توییتری یاری می نماید.

بالجیندر سیک که صاحب فروشگاه 7- الون در آمریکاست در این باره گفت: حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) ما را مورد هدف خود قرار داده است و ما احساس کردیم باید به این اتفاق پاسخ دهیم. وی اضافه کرد: همه ما پسران و دختران کشاورزان هستیم.

بالجیندر و بهاویت سیک با وجود نام خانوادگی مشترک و مرسوم شان در در هند نسبتی با یکدیگر ندارند.

حساب توییتری @Tractor2twitr در هفته های اخیر به یک گروه صنفی کشاورزی به نام جبهه وحدت کشاورزان پیوست و حساب های توییتری، فیس بوک، واتس اپ، اسنپ چت را در کنار حساب توییتر گسترش داد و با 50 داوطلب در مجموع بیش از صدها هزار دنبال نماینده دارد.

کشاورزان از مودی می خواهند تا سه قانون جدید کشاورزی را برای آسیب کمتر به کشاورزان لغو کند. کشاورزان می گویند این قوانین آنها را در برابر غول های خرده فروشی وال مارت و صنایع ایندیا رلاینس آسیب پذیر می نماید

منبع: عصر ایران
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1387

به "تراکتورهای توییتری، یاری متخصصان فناوری به کشاورزان هندی برای اعتراض آنلاین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تراکتورهای توییتری، یاری متخصصان فناوری به کشاورزان هندی برای اعتراض آنلاین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید