کوشش دولت انگلیس برای متوقف کردن روند تمدید برگزیت

به گزارش اینمن، یک نشریه مشهور انگلیسی از کوشش نخست وزیر این کشور برای متوقف کردن هرگونه کوشش برای تمدید مهلت برگزیت خبر داده است.

کوشش دولت انگلیس برای متوقف کردن روند تمدید برگزیت

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل اینمن، دیلی تلگراف اواخر روز یکشنبه گزارش داده است که بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس طرح هایی را آماده نموده است تا به طور قانونی مانع از تمدید مهلت برگزیت گردد.

دیلی تلگراف اضافه کرد: مشاوران جانسون روز یکشنبه نشستی را برگزار نموده اند تا با کوشش های مجلس برای تمدید 3 ماهه مهلت قانونی برگزیت مقابله نمایند. نمایندگان مجلس انگلیس به دنبال تصویب طرحی هستند که در صورتی که توافق جدیدی درباره برگزیت حاصل نگردد، مهلت خروج این کشور از اتحادیه اروپا 3 ماه دیگر تمدید گردد.

همچنین نمایندگان مخالف درخواست برگزاری نشست فوری و اضطراری مجلس در روز دوشنبه را مطرح نموده اند تا درباره برگزیت بحث و گفتگو نمایند. هدف اصلی نمایندگان مجلس از برگزاری این نشست، مجبور کردن بوریس جانسون به احترام گذاشتن به قانون و جلوگیری از برگزیت بدون توافق خواهد بود.

این مطلب را خبرنگار شبکه آی تی وی گزارش داده است. نمایندگان مخالف به شدت نگران این مساله هستند که جانسون سعی کند به طرح و لوایح قانونی بی توجهی کند، لوایح و طرح هایی که در صورت تصویب در روز دوشنبه، وی را مجبور خواهد نمود تا برگزیت را به تاخیر بیندازد.

نخست وزیر انگلیس وعده داده است تا 31 اکتبر با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج گردد. ولی حزب محافظه کار با اخراج 21 نماینده خود پس از آنکه از طرح مخالفان برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق حمایت کردند، عملا اکثریت را در مجلس از دست داده است و این مساله شرایط را برای جانسون و حزب محافظه کار سخت تر از گذشته نموده است.

جانسون بر این باور است که تنها راه چاره برای سرانجام دادن به بحران برگزیت، برگزاری انتخابات جدید و زودهنگام است. وی خواهان برگزاری این انتخابات در روز 15 اکتبر یعنی دو هفته قبل از برگزیت شده است.

دو سوم نمایندگان مجلس باید از طرح جانسون برای برگزاری انتخابات حمایت نمایند ولی احزاب مخالف از جمله حزب کارگر اعلام نموده اند که تا زمانی که برگزیت بدون توافق از میز مذاکره حذف نگردد یا قانونی که جانسون را مجبور به تاخیر در اجرای برگزیت کند، تصویب نگردد، با برگزاری انتخابات زودهنگام موافقت نخواهند کرد.

دولت جانسون میخواهد روز دوشنبه بار دیگر حمایت نمایندگان مجلس برای برگزاری انتخابات زودرس را جلب کند ولی احزاب مخالف گفته اند که از این طرح پیشنهادی دولت حمایت نخواهند کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 345

به "کوشش دولت انگلیس برای متوقف کردن روند تمدید برگزیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش دولت انگلیس برای متوقف کردن روند تمدید برگزیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید