توافق چین و اتحادیه عرب بر سر ضرورت برقراری آتش بس در سوریه

به گزارش اینمن، خبرنگاران: چین و اتحادیه عرب درباره ضرورت برقراری آتش بس در سوریه به منظور آماده کردن فضا برای برگزاری موفقیت آمیز کنفرانس ژنو2 توافق کردند.

توافق چین و اتحادیه عرب بر سر ضرورت برقراری آتش بس در سوریه

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل اینمن به نقل از خبرگزاری آلمان، ووسی که فرستاده چین در روند صلح خاورمیانه امروز پنج شنبه پس از دیدار با نبیل العربی دبیرکل اتحادیه عرب گفت که درباره برقراری آتش بس در سوریه توافق شد.

وی اضافه نمود: در این دیدار به گفتگو درباره اوضاع سوریه پرداختیم و درباره ضرورت حل سیاسی بحران سوریه توافق کردیم.

وی تأکید کرد که چین با همه طرف های سوریه اعم از دولت و معارضین و نیز طرف های منطقه ای و بین المللی در تماس است تا موانع بر سر راه برگزاری کنفرانس ژنو2 را برطرف نمایند و آنها را به مشارکت و دستیابی به توافق در مورد مرحله انتقالی سیاسی در سوریه به منظور تحقق خواسته های ملت این کشور و نیز دستیابی به یک راهکار مناسب برای حل بحران این کشور، توقف جنگ و خاتمه دادن به درد و رنج مردم آن، تشویق می نماید.

ووسی که همچنین گفت: ما در این دیدار نگرانی چین از بحران سوریه را اعلام و تأکید کردیم که خاتمه دادن به این بحران انسانی نیازمند کوشش های گسترده برای ارائه یاری به ملت سوریه است.

وی اشاره نمود که چین به وسیله صلیب سرخ جهانی یاری هایی را به آوارگان سوریه در اردن، لبنان و ترکیه ارائه نموده تا از درد و رنج آنها کاسته گردد.

قرار است کنفرانس ژنو2 برای آنالیز بحران سوریه در روز 22 ژانویه (2 بهمن) برگزار گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 376

به "توافق چین و اتحادیه عرب بر سر ضرورت برقراری آتش بس در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق چین و اتحادیه عرب بر سر ضرورت برقراری آتش بس در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید