تولید خودروی هوشمند خورشیدی در کشور

به گزارش مجله اینمن، یک شرکت دانش بنیان پیروز شده است با تولید خودرو خورشیدی رکابی، یک محصول جدید به سبد خودروهای دارای سوخت غیرفسیلی اضافه کند.

تولید خودروی هوشمند خورشیدی در کشور

مهران صفدار، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: شرکت ما محصولات فناورانه مختلفی را طراحی و تولید کرده است. یکی از محصولات جدید ما نیز که به تازگی آزمون های فنی را پشت سر گذارده است، خودرو خورشیدی رکابی است.

وی اظهار کرد: این خودرو با استفاده از انرژی خورشیدی کار می کند و حرکت انسانی و پدال زدن نیز در ترکیب با این انرژی خورشیدی قرار می گیرد. این خودرو هوشمند و مسقف و دارای چهار چرخ است.

صفدار با اشاره به رویکرد صنعت خودروسازی بین الملل به خودروهای با سوخت غیرفسیلی، خاطرنشان کرد: رانندگی تا 3 ساعت با استفاده از انرژی خورشیدی، نشان دادن میزان انرژی باقیمانده در باتری، مشخص کردن زمان استفاده از انرژی حرکتی به جای انرژی خورشیدی و مشخص کردن مسافت طی شده از جمله برخی ویژگی های این خودرو است.

وی با بیان اینکه دستگاه خود دریافت پسماند یکی دیگر از محصولات شرکت است، گفت: با توجه به اهمیت بازیافت پسماند این دستگاه می تواند نقش قابل توجهی در این فرآیند ایفا کند.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه نمود: این دستگاه انواع پسماند خشک را دریافت می کند. از آنجا که دستگاه هوشمند است، پسماند دریافتی را مشخص و آن را پرس می کند و بر اساس وزن و جنس آن، در مقابل اقلامی مانند بلیط اتوبوس و مترو را در اختیار کاربر قرار می دهد.

این فعال صنایع دانش بنیان ضمن ارائه توضیح بیشتر در مورد این دستگاه، گفت: نهادهایی مانند شهرداری ها، می توانند با خرید این دستگاه، شهروندان را تشویق کنند که زباله های خشک خود را از مبدا تفکیک کرده تا نقش بیشتری در حفاظت از محیط زیست داشته باشند.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، صفدار با تاکید بر نقش فناوری در حفظ محیط زیست، گفت: با توجه به اینکه باید فرهنگ سازی لازم برای ترویج استفاده از این دستگاه میان شهروندان انجام گیرد، از نهادهایی مانند شهرداری ها درخواست داریم تا بیشتر به این مقوله توجه کنند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1598

به "تولید خودروی هوشمند خورشیدی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید خودروی هوشمند خورشیدی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید