خبرنگاران تردد خودرو در جاده های زنجان 60 درصد کاهش دارد

به گزارش اینمن، زنجان - خبرنگاران - رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: تردد در مسیرهای جاده ای این استان از ابتدای امسال تا به امروز نسبت به مدت مشابه پارسال 60 درصد کاهش دارد.

خبرنگاران تردد خودرو در جاده های زنجان 60 درصد کاهش دارد

سرهنگ عباس مظفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اینمن، اضافه نمود: با توجه به شیوع بیماری کرونا و طرح ممنوعیت ورود خودروها به درون شهرهای این استان، تردد خودروها در راستاهای ارتباطی زنجان طی روزهای اخیر در مقایسه با فروردین ماه سال های گذشته، بسیار کم و جاده ها خلوت شده است.

وی با بیان اینکه عوامل پلیس راه به رانندگان خودروهای غیربومی عبوری از جاده های این استان، موضوع عدم ورود به شهرهای زنجان را گوشزد می کنند، گفت: در این میان نیروهای ارتش نیز به مدد پلیس راه آمده و در اغلب راستاهای ارتباطی ازجمله آزادراه زنجان - تبریز، مستقر هستند.

از ساعت 22 جمعه شب /16 اسفند ماه سال 98/ ورود خودروهای غیر بومی به شهرهای استان زنجان در کلیه محورها تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام شده است.

مظفری تاکید کرد: لازم است مردم به هشدارها و توصیه های مسوؤلان که نگران سلامتی و جان مردم هستند به مسافرت نرفته و با این کار، جان خود، خانواده و دیگران را با خطر ابتلا به بیماری کرونا، روبرو نکنند.

وی با بیان اینکه جاده های زنجان روزهای کم حادثه ای را سپری می کنند و از ابتدای امسال تا روز پنجشنبه /هفتم فروردین ماه/ هیچ گونه تصادف منجر به فوت در سطح جاده های این استان نداشتیم، اضافه نمود: روز گذشته /جمعه هشتم فروردین ماه/ یک فقره تصادف منجر به جرح و فوت در راستا ارتباطی خدابنده - بیجار رخ داد که متاسفانه یک سرنشین زن پس از انتقال به بیمارستان امیرالمومنین خدابنده جان خود را از دست داد.

مظفری شرح داد: در زمان حاضر ترافیک در سطح راستاهای ارتباطی این استان، عادی و روان است و از رانندگان انتظار می رود در صورت بارش باران و لغزندگی سطح جاده، با دقت و احتیاط بیشتری رانندگی کنند.

وی گفت: اسفند ماه سال 98 قریب هشت نفر بر اثر وقوع تصادفات رانندگی در سطح جاده های ارتباطی این استان جان خود را از دست دادند که آخرین مورد آن در جاده زنجان - بیجار رخ داد و یکی از سرنشینان خودروی سواری سمند در برخورد خودرو با کامیون، جان باخت.

پارسال در مجموع 252 نفر در تصادفات جاده ای زنجان جان باختند.

استان زنجان پنج هزار و 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزاد راه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 944

به "خبرنگاران تردد خودرو در جاده های زنجان 60 درصد کاهش دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تردد خودرو در جاده های زنجان 60 درصد کاهش دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید