خبرنگاران حمله پهپادی یمن به فرودگاه سعودی ابها

به گزارش اینمن، تهران-خبرنگاران- سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله پهپادی یمن به فرودگاه سعودی ابها در جنوب عربستان خبر داد.

خبرنگاران حمله پهپادی یمن به فرودگاه سعودی ابها

به گزارش روز شنبه خبرنگاران، یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت که امروز یک پایگاه نظامی فرودگاه ابها واقع در جنوب عربستان هدف حمله پهپادی ارتش یمن قرار گرفته است.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن نیز با بیان اینکه حمله به فرودگاه بین المللی ابها دقیق اجرا شده و به هدف اصابت کرده است گفت این اقدام پاسخی مآغاز به ادامه تجاوز و محاصره همه جانبه علیه کشورمان است.

این فرودگاه واقع در جنوب عربستان تا به امروز بارها، هدف حملات پهپادی ارتش یمن قرار گرفته است.

حملات بازدارنده ارتش یمن به دنبال آن صورت می گیرد که ائتلاف سعودی که به تازگی شکست های سنگینی را در مارب متحمل شده، بمباران یمن به ویژه صنعا پایتخت این کشور را تشدید کرده است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن - فقیرترین کشور عربی - آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیاده خواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در یک قرن گذشته بی سابقه است، روبرو هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1559

به "خبرنگاران حمله پهپادی یمن به فرودگاه سعودی ابها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حمله پهپادی یمن به فرودگاه سعودی ابها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید