خبرنگاران دمای هوا در استان مرکزی تا 15 درجه سانتیگراد سردتر می گردد

به گزارش مجله اینمن، اراک - خبرنگاران - مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: دمای هوا در نقاط مختلف این استان تا چهار روز آینده تا 15 درجه سانتیگراد سردتر می گردد.

خبرنگاران دمای هوا در استان مرکزی تا 15 درجه سانتیگراد سردتر می گردد

رضا مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه کرد: فرایند کاهشی دما در نقاط مختلف این استان از روز پنجشنبه شروع می گردد.

وی اعلام کرد: آخرین الگوهای هواشناسی و گزارش ایستگاه های هواشناسی کشور حاکی از ورود سامانه بارشی به نواحی غربی کشور است و به دلیل جابه جایی هوا ناشی از ورود این سامانه امروز سرعت وزش باد در بعضی از نواحی استان مرکزی شدید است و احتمال بارش های پراکنده در بعضی مناطق شمال و غرب استان دور از انتظار نیست.

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: سرعت وزش باد از فردا (چهارشنبه) در استان شدید می گردد و امکان افزایش لحظه ای سرعت باد در بعضی مناطق به ویژه نیمه جنوب استان و نوار غرب به بیش از 100 کیلومتر بر ساعت وجود دارد.

مرادی مطرح نمود: بارش های این سامانه از بعدازظهر چهارشنبه در نوار غربی استان شروع می گردد و به تدریج تا اواخر وقت فردا سایر مناطق استان نیز از آن متاثر می گردد.

وی گفت: بارش ها بیشار به صورت باران است اما،احتمالذ بارش برف در مناطق سردسیر استان نیز وجود دارد و فعالیت و این سامانه تا عصر پنجشنبه در استان مشاهده می گردد.

مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: وزش باد شدید در روز پنجشنبه احتمال کولاک برف در مناطق کوهستانی و گردنه های استان را تقویت نموده است.

مرادی مطرح نمود: ساوه با بیشینه دمای 21 و سه دهم درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و خمین با کمینه دمای 9 دهم درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر استان مرکزی در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

124 و 6 دهم میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری در استان مرکزی به ثبت رسیده که این میزان در مقایسه با بلند مدت، 6 درصد کمتر است.

منبع: ایرنا
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1513

به "خبرنگاران دمای هوا در استان مرکزی تا 15 درجه سانتیگراد سردتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دمای هوا در استان مرکزی تا 15 درجه سانتیگراد سردتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید