خبرنگاران کرونا سه هزار میلیارد تومان به کرمانشاه خسارت زد

به گزارش اینمن، کرمانشاه- خبرنگاران- استاندار کرمانشاه بااشاره به رسیدن کرمانشاه به پیک شیوع بیماری کرونا گفت: شیوع این بیماری تا به امروز سه هزار میلیارد تومان در کرمانشاه خسارت وارد نموده است.

خبرنگاران کرونا سه هزار میلیارد تومان به کرمانشاه خسارت زد

هوشنگ بازوند روز پنجشنبه در نشست شورای اداری که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار گردید، اظهارداشت: در شرایط فعلی شدیدترین و بحرانی ترین مشکل ما بیماری کرونا محسوب می شود که در کرمانشاه نزدیک به یک پیک خطرناک است.

وی اضافه کرد: نقشه راه ما از اواخر بهمن در کرمانشاه طراحی شد که با همراهی مردم توانستیم به خوبی آن را اجرایی کردیم.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در این نقشه ما برای فراهم کردن هزار تخت بستری بیماران کرونایی برنامه ریزی کردیم، مطرح نمود: برای توزیع روزانه 300 هزار ماسک در سطح استان نیز برنامه ریزی شده است.

بازوند گفت: در ابتدای سال جاری 86 درصد مردم برای رعایت پروتکل های بهداشتی همکاری خوبی داشتند از این رو توانستیم در آن مقطع که با کمبودها روبه رو بودیم شرایط را کنترل کنیم.

وی اضافه کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی پس از ماه مبارک رمصان در کرمانشاه کاهش پیدا کرد اما مردم دوباره حساسیت خود را افزایش داده اند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه اکنون 800 تخت برای بستری بیماران مبتلا به کرونا آماده است، گفت: 410 نفر هم اکنون در بیمارستان های استان بستری هستند که از این آمار 260 در آی سی یو به سر می برند.

بازوند ادامه داد: 67 درصد فوتی های استان تنها در خرداد ماه بوده است و به صورت میانگین در این ماه روزی پنج نفر از هم استانی ها جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به راه اندازی پویش همدلی در کرمانشاه گفت: مردم استان 100 میلیارد تومان به آسیب دیدگان ناشی از شیوع بیماری کرونا یاری کردند.

استاندار کرمانشاه گفت: درخواست کردیم که یک سری اختیارات برای اعمال محدودیت ها به استان ها بدهند که این اختیارات روز یکشنبه داده خواهد شد؛ اعمال محدودیت ها در سطح استان باید به شکلی باشد که نان مردم نیز تامین شود.

با همکاری نمایندگان مجلس پیشرفت حاصل می شود

بازوند در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اینکه این جلسه نخستین نشست شورای اداری با حضور نمایندگان کرمانشاه در مجلس یازدهم است، گفت: باید با همکاری نمایندگان چالش های پیش روی استان و مردم را شناسایی و رفع کنیم.

وی اضافه کرد: این دوره از نمایندگان مجلس شورای اسلامی چینش خوبی در کمیسیون ها دارند و در نقاطی که استان مشکل دارد می توانند تاثیرگذار باشند.

استاندار کرمانشاه تاکید نمود: مدیران استانی باید بتوانند از ظرفیت نمایندگان برای پیشرفت و توسعه استان استفاده نمایند.

مدیران مسائل مردم را رفع کند

بازوند در بخش دیگری از صحبت های باتاکید بر اینکه مدیران باید به مسائل مردم رسیدگی نمایند، گفت: فشارهای مالی آستانه تحمل مردم را کاهش داده است.

وی ادامه داد: در این مقطع زمانی ضرورت دارد که مدیران برخورد خوبی با مردم داشته باشند و سرکشی از افراد دارای مشکل را در دستور کار قرار دهند.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: در چند هفته گذشته 2 بی تدبیری برخورد با ساخت و سازهای غیرقانونی و مرگ یک زن و جانبازی که خود را آتش زد، هزینه سنگینی برای استان به همراه داشت؛ تکرار این حادثه ها به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست.

بازوند اضافه کرد: من معتقدم با وجود مسائلی که این افراد داشتند می توانستیم به شکل بهتری با آنها برخورد کنیم.

وی بر حل معضل آب شرب در کرمانشاه تاکید نمود و یادآور شد: باید موصوع آب شرب استان با جدیت رفع شود و اجازه ندهیم بحران آب یک مشکل اساسی ایجاد کند.

نماینده عالی دوست در استان با تاکید بر اینکه کرمانشاه دیگر تحمل شوک های اجتماعی را ندارد، شرح داد: کمیته ای ویژه به منظور رفع کردن مشکل آب شرب در کرمانشاه ایجاد خواهد شد.

استاندار کرمانشاه به فرمانداران تذکر داد که مسائل اجتماعی را به صورت ویژه رصد نموده و به آنها رسیدگی نمایند.

در سیستم اداری باید تسهیل گری کنیم

بازوند در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه فضای کسب و کار در کرمانشاه خوب نیست، گفت: اگر می خواهیم به جهش فراوری برسیم باید در سیستم اداری خود تسهیلگری کنیم.

وی با تاکید براهمیت سرمایه گذاری در کرمانشاه گفت: برای اشتغالزایی تا زمانی که جذب سرمایه به کرمانشاه نداشته باشیم نمی توانیم پیروز شویم.

سرمایه گذار پالایشگاه آناهیتا تعیین شد

استاندار کرمانشاه که تا به امروز نامی از سرمایه گذار جدید پالایشگاه آناهیتا به میان نیاورده بود، امروز قرارگاه خاتم الانبیا سپاه را خریدار سهام این پالایشگاه معرفی کرد.

بازوند شرح داد: این قرارگاه 67 درصد سهم شرکت های زیرمجموعه وزارت تعاون را خریداری نموده است و با شرکت پالایش و پخش ایران شریک خواهد شد.

وی همچنین به سرمایه گذاری هفت هزار میلیاردی وزارت نفت برای ساخت پتروشیمی اسلام آبادغرب اشاره نمود و گفت: به زودی فرایند اجرایی این پروژه شروع خواهد شد.

وی همچنین به مشکل مستاجران به دلیل افزایش اجاره بها نیز اشاره نمود و اظهارداشت: بانک ها اگر می توانند وام های قرص الحسنه به مستاحران پرداخت کند.

استاندار کرمانشاه همچنین بر ضرورت توجه به شرق استان تاکید نمود و گفت: باید با ایحاد یک انسجام ملی حق استان از تخصیص آب را نسبت به گذشته افزایش دهیم .

بازوند اضافه کرد: توانستیم 350 میلیارد تومان اعتبار بگیریم که تا مهر ماه بخشی از طرح گرمسیری در استان را به بهره برداری برسانیم.

وی همچنین به کوشش ها برای آوردن یک ایرلاین به کرمانشاه اشاره نمود و گفت: مجوزهایی برای دریافت ایرلاین گرفته ایم و زیرساخت های لازم را ایجاد نموده ایم اما مدیران کشوری مربوطه بحث اولویت کرمانشاه را حذف و بندرعباس را جایگزین کردند.

استاندار کرمانشاه همچنین میزان جذب اسناد خزانه در کرمانشاه را کم مطرح نمود و اضافه کرد: اگر اسناد خزانه باز شود و در کرمانشاه جذب نشود مدیران کل باید جوابگو باشند.

بازوند به موزه دفاع مقدس نیز اشاره نمود و گفت: با وجودی که جنگ در کرمانشاه آعاز شده به خاتمه رسیده است هنوز ابن استان موزه دفاع مقدس ندارد.

وی ادامه داد: برای راه اندازی موزه دفاع نقدس یک تقسیم بندی بین ادارات نموده ایم از این رو ضروری است مدیران اعتبار لازم را برای ساخت این موزه تخصیص دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1124

به "خبرنگاران کرونا سه هزار میلیارد تومان به کرمانشاه خسارت زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا سه هزار میلیارد تومان به کرمانشاه خسارت زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید