میخواهم در کانادا حساب بانکی افتتاح کنم

به گزارش مجله اینمن، برای انجام عملیات گشایش حساب در بانک های کانادا ، متقاضیان علاوه بر ارائه مدارک هویتی خود نیازمند ارائه مدرک اقامتی معتبر به بانک هستند. دانشجویان، کارگران، کارمندان، سرمایه گذاران و هر طیفی از مهاجران خارجی برای انجام امور کاری و گذران زندگی روزمره خود در کشور کانادا نیازمند این حساب بانکی هستند. افتتاح حساب بانکی در کشور کانادا برای افراد غیرمقیم مخصوصا از داخل ایران کار بسیار سخت و دشواری است.

میخواهم در کانادا حساب بانکی افتتاح کنم

لزوم افتتاح حساب بانکی در کانادا

در واقع افتتاح حساب در کانادا یکی از مراحل مهم از فرآیند اخذ ویزا و مهاجرت به این کشور محسوب می گردد. اما باید به این نکته توجه کرد که شرایط افتتاح حساب قبل از مهاجرت نسبت به شرایط بعد از مهاجرت کمی سخت است. مخصوصا اینکه ایران به علت تحریم های بین الملل با محدودیت های بانکی هم روبرو است. هر طیفی از مهاجران به نوعی نیازمند افتتاح حساب و دریافت کارت اعتباری کانادایی هستند:

  • دانشجویان برای پرداخت شهریه دانشگاهی
  • کارآفرینان برای ثبت و راه اندازی شرکت
  • کارگران برای دریافت حقوق ماهیانه
  • سرمایه گذاران جهت اشتغال زایی

بنابراین کلیه تراکنش های روزانه افراد در کانادا معمولا به وسیله کارت های اعتباری مستر کارت یا ویزا کارت کانادا صورت می گیرد. برای دریافت این دو کارت معروف هم متقاضیان نیازمند افتتاح حساب بانکی در کشور کانادا هستند. اما گشایش اکانت در کشور کانادا تابع قوانین و مقررات خاصی مخصوصا برای مهاجران خارجی است که در اینجا به آنالیز آن می پردازیم.

شرایط افتتاح حساب بانکی در کانادا چیست؟

به لحاظ قانونی مهاجران خارجی دارای ویزای اقامت کانادا برای افتتاح حساب در این کشور هیچ محدودیت قانونی ندارند. در کشور کانادا می توان هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری اقدام به افتتاح حساب کرد. منتهی برای انجام این کار، هر متقاضی بایستی دارای مدارک خاص و شرایط هویتی لازم باشد. بر طبق اعلام آژانس مشتری اقتصادی کانادا، متقاضیان برای افتتاح حساب در کشور کانادا 2020 نیازمند ارائه مدارک زیر به بانک مورد نظر می باشند:

  • ID عکسدار مثل پاسپورت یا گواهینامه رانندگی
  • کارت شماره بیمه تامین اجتماعی (SIN) صادره به وسیله دولت کانادا
  • کارت اقامت دائم کانادا (PR) یا فرم IMM 1000،IMM 1442 یا IMM 5292 اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا (IRCC)
  • کارت شناسائی خاص صادره به وسیله مقامات ایالتی یا استانی
  • مدارک شناسائی دیگر

گفتنی است که با وجود سخت بودن افتتاح حساب غیرمقیم در کانادا (یعنی فردی که هنوز به کانادا مسافرت نکرده اما مایل به افتتاح حساب در این کشور است) اما برترین توصیه برای افراد در این مواقع مسافرت به کانادا و افتتاح حساب در داخل این کشور می باشد. در زیر انواع حساب های بانکی را آنالیز میکنیم. و به جزییات و مدارک لازم جهت افتتاح حساب میپردازیم. سوالی که در اینباره به وجود می اید این است که ایا نقل و انتقال اقتصادی از سوی کانادا به دیگر کشورها به راحتی انجام میگردد؟

انجام کارهای بانکی در کشور کانادا

متقاضیان افتتاح حساب در کشور کانادا نه تنها مردمان بومی بلکه مهاجران خارجی هم می باشند. بنابراین آشنایی با انواع و شرایط حساب های بانکی برای این متقاضیان مهم می باشد. در کانادا، دو نوع حساب بانکی شخصی به ترتیب زیر وجود دارد:

اما از بین انواع حساب های بانکی مذکور، محبوب ترین نوع آن حساب جاری در کانادا است. علت محبوبیت این نوع حساب بانکی در بین مشتریان بانک های کانادایی هم بیشتر به خاطر امتیازاتی مثل هزینه رایگان یا تراکنش نامحدود، سود بالا، دسترسی آنلاین و غیره است که افتتاح این نوع حساب به متقاضیان آن اعطاء می نماید. بر این اساس برترین حساب های جاری در کانادا 2021 برای افتتاح حساب عبارتند از:

حساببرترین بخاطرامتیاز قابل ملاحظههزینه ماهیانه
Simplii Chequing Accountرایگان بودنرایگان، بدون شرط حداقل موجودی0$ (دلار)
CIBC Smart ویژه دانشجویانبرترین برای دانشجویانرایگان، تراکنش های نامحدود و انتقالات الکترونیکی نامحدود0$ (دلار)
Scotia Basic Accountاعطای پاداش12 تراکنش رایگان و 2 ماه تراکنش الکترونیکی رایگان3.95$ (دلار)
حساب پس انداز یا حساب جاری Manulife Advantageسود بالاتراکنش های رایگان نامحدود با حداقل موجودی 1000$ (دلار)0$ (دلار)
حساب جاری Motusbankحساب صرفا آنلاینتراکنش ها و تراکنش های فیزیکی و الکترونیکی رایگان نامحدود0$ (دلار)
حساب جاری Motiveخدمات آنلاین ارائه شدهتراکنش های نامحدود و 50 بار چک رایگان0$ (دلار)
BMO Performance Planمقدار تراکنش های نامحدودترکنش های نامحدود؛ امتیازات BMO15.95$ (دلار)

معرفی بانک های کانادا

برای باز کردن حساب در کشور کانادا متقاضیان از گزینه های بانکی مختلفی برخوردار هستند. از مهمترین و معروفترین بانک های کانادایی جهت افتتاح حساب و دریافت انواع کارت اعتباری می توان به رویال بانک کانادا، تورنتو دامنین بانک، بانک نوآ اسکوتیا، بانک مونترال، بانک تجارت امپریال کانادا می باشد که هر یک برای افتتاح حساب شرایط و الزامات خاص خود را دارد. شما در نمودار زیر می توانید با رتبه بندی این بانک ها از نظر شاخص درآمدی آنها هم آشنا شوید:

انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1766

به "میخواهم در کانادا حساب بانکی افتتاح کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میخواهم در کانادا حساب بانکی افتتاح کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید