دوترته خطاب به ترامپ: حقوق بشر فیلیپین به تو ربطی ندارد!

به گزارش اینمن، رئیس جمهوری فیلیپین خطاب به همتای آمریکایی خود گفت، اگر می خواهید مساله حقوق بشر را در جریان دیدار ما در روزهای اخیر مطرح کنید، بهتر است این دیدار صورت نگیرد.

دوترته خطاب به ترامپ: حقوق بشر فیلیپین به تو ربطی ندارد!

برای دیدن زباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین همراه باشید.

به گزارش اینمن، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، رودریگو دوترته، رئیس جمهوری فیلیپین گفت: می خواهید سوالی را مطرح کنید و من پاسخی برای آن دارم. اگر قرار است در خصوص حقوق بشر در فیلیپین صحبت گردد، بهتر است این دیدار صورت نگیرد. این مساله به شما ربطی ندارد این مربوط به من و کشورم است. من در خصوص کشورم مسؤولیت پذیر هستم و ربطی به شما ندارد که در فیلیپین چه می گذرد.

قرار است دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در جریان حضور در نشست همکاری مالی آسیا پاسیفیک موسوم به اپک که در ویتنام طی روزهای آینده صورت می گیرد، با دوترته دیدار و گفت وگویی داشته باشد.

سفر رئیس جمهوری آمریکا به کشورهای آسیایی با حضورش در مانیل پایتخت فیلیپین انتها می یابد و قرار است در نشست آ.سه.آن که در این شهر برگزار می گردد، حضور داشته باشد.

رئیس جمهوری فیلیپین به دلیل سرکوب های وحشیانه علیه دلالان مواد مخدر در این کشور در معرض انتقادهای جهانی قرار گرفته است. این سرکوب ها تا به کنون هزاران کشته برجای گذاشته است.

بعضی گفته اند که سرکوب های دوترته علیه قاچاقچیان مواد مخدر به موجی از اعدام های پیشداورانه منجر شده است. اما ترامپ با وجود این انتقادها در مه سال گذشته میلادی گفته بود که دوترته اقدامی غیرقابل باور در قبال مشکل قاچاق مقام معمول مواد مخدر در فیلیپین انجام داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 544

به "دوترته خطاب به ترامپ: حقوق بشر فیلیپین به تو ربطی ندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوترته خطاب به ترامپ: حقوق بشر فیلیپین به تو ربطی ندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید