دکوراسیون رنگ زرد

به گزارش اینمن، رنگ زرد در بازسازی ساختمان به عنوان رنگی شناخته میشود که استفاده از آن در دکوراسیون داخلی منزل جسارت قصد دارد. این رنگ که بسیار شادی آور و فرح بخش است به دلیل گرمی بیش از حدی که دارد و درجات روشن و تیره ای که میتواند به وجود آورد . ضمن اینکه میتواند حضوری قدرتمند و جالب در طراحی دکوراسیون داخلی داشته باشد ، اگر به درستی و در جای مناسبی اجرا نشود میتواند فضاهایی نامطلوب را ایجاد کند .

دکوراسیون رنگ زرد

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد حریق با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

این رنگ میتواند ترکیبات زیبایی به همراه دیگر رنگ ها در بازسازی منزل و دکوراسیون داخلی منازل پدید آورد اما باید به این نکته نیز اشاره نمود به دلیل ماهیتی که این رنگ در خود دارد استفاده غالب از این رنگ در فضاهای داخلی خانه توصیه نمیگردد و حتما باید ترکیب های رنگی مناسب با آن را در کنارش به وجود آورد .

روانشناسی رنگ زرد

این رنگ که جز سه رنگ اصلی محسوب میگردد ، جز رنگ های گرم به شمار میرود . این رنگ میتواند شادی ، هیجان و خلاقیت را در فضا ایجاد کند . این رنگ به دلیل اینکه رنگ خورشید نیز است ، نشان دهنده طبیعت و نشاط است .

رنگ زرد اولین رنگی است که توجه انسان را به خود جلب میکند و فضا را برجسته میکند . از این رو استفاده از این رنگ برای فضاهایی که میخواهیم بیننده را در آنجا تحت تاثیر قرار دهیم میتواند بهترین موقعیت را داشته باشد . استفاده بیش از حد این رنگ طراحی دکوراسیون داخلی باعث خستگی چشم و دلزدگی افراد از محیط گردد . پس استفاده از طیف رنگی زرد مناسب در کنار ترکیبب های رنگی دیگر میتواند رنگ زرد را کنترل کند .

ترکیب های رنگی مناسب با رنگ زرد

زرد و سیاه

این ترکیب رنگی به شدت جذاب و گیرا است . این ترکیب رنگی برای سبک دکوراسیون کلاسیک کاربرد دارد . اما غیر از این برای فضاهایی که قصد دارد فانتزی تر باشد و برای ساختمان های تجاری مناسب تر است .

طوسی و زرد

این دو رنگ به عنوان یکی از بهترین ترکیب های رنگی به شمار میروند . این دو رنگ میتوانند به راحتی با یکدیگر ترکیب شوند و فضاهایی جذاب ایجاد نمایند. برای این منظور میتوان از رنگ طوسی یا خنثی برای رنگ آمیزی دیوار ها استفاده کرد و رنگ زرد برای مبلمان فضا به کار برده گردد .

زرد و بنفش

این دو رنگ نیز که در چرخه رنگ جز رنگ های مکمل همدیگر به شمار میروند و میتوانند هارمونی رنگی گیرایی را در خانه ایجاد نمایند و هم به عنوان رنگ مبلمان خانه و هم به عنوان رنگ مورد استفاده برای سطوح خانه اجرا شوند .

رنگ زرد در اتاق خواب

رنگ زرد به دلیل انرژی بالایی که برای افراد ایجاد میکند میتواند برای استفاده در اتاق خواب گزینه مناسبی نباشد . رنگ غالب زرد برای اتاق خواب زیاد مناسب نیست .

برای استفاده از رنگ زرد در فضای اتاق خواب باید با ترکیبهای دیگر کنتراست لازم را برای حضور رنگ زرد در محیط اتاق خواب ایجاد کرد .

رنگ زرد در آشپزخانه

برای بازسازی آشپزخانه و طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه رنگ زرد میتواند به عظیم نشان دادن و درخشان کردن آشپزخانه بسیار یاری کند . استفاده از رنگ سفید در کنار رنگ زرد به همراه متریال چوب میتواند گرما را وارد این محیط کند و صمیمیت بین افراد را بیشتر کند .

رنگ زرد در فضای نشیمن

رنگ زرد در فضای نشیمن میتواند در کنار پنجره هایی که در این قسمت تعبیه شده و نور روز طبیعی خورشید را وارد فضای آپارتمان میکند ، فضایی درخشان را به وجود آورد . از این نکته هم نباید غافل شد که ضروری است در کنار رنگ زرد ، از رنگ های خنثی مانند سفید ، قهوه ای یا ترکیب های رنگی که در بالا ذکر شد ، استفاده کنیم تا فضا گیرایی و محبوبیت خود را از دست ندهد .

منبع: هیرادانا
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1183

به "دکوراسیون رنگ زرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون رنگ زرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید