راه حل ضدعفونی کردن توالت و حمام مشترک با بیمار مبتلا به کرونا

به گزارش اینمن، سطوح عمومی که فرد مبتلا به کووید 19 از آن ها استفاده نموده است (مانند دستشویی و حمام) احتمال آلودگی زیادی دارند اما می گردد با روش هایی ساده آن ها را ضدعفونی کرد.

راه حل ضدعفونی کردن توالت و حمام مشترک با بیمار مبتلا به کرونا

به گزارش اینمن به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ سطوح عمومی که فرد مبتلا به کووید 19 از آن ها استفاده نموده است (مانند دستشویی و حمام) احتمال آلودگی زیادی دارند. اعضای خانواده باید اطلاعات خود در خصوص چگونگی استفاده از سطوح و مکان های مشترکی که فرد بیمار از آن ها استفاده می نماید را افزایش دهند.

سؤالی که ممکن است پرسیده گردد این است که برای استفاده از دستشویی یا حمام مشترک با فردی که مبتلا به کووید 19 بوده چه باید کرد؟

بر اساس گزارش مؤسسه ملی تحقیقات سلامت، دستشویی و حمام از جمله مکان هایی هستند که به علت تماس مکرر افراد با سطوح آن ها، پتانسیل آلوده شدن بالایی دارند و ممکن است به طور واضح با مایعات بدن افراد آلوده شوند. به طورکلی توصیه می گردد که فرد مبتلا به کووید 19 در اتاقی اسکان یابد که توالت و حمام مخصوص به خود داشته باشد. از آنجا که در بیشتر خانه ها ممکن است فرد بیمار نتواند توالت و حمام مخصوص به خود را داشته باشد، بنابراین، رعایت دقیق اصول بهداشتی الزامی است و باید پس از هر بار حضور فرد بیمار، حمام و دستشویی، به طور کامل با مواد ضدعفونی کننده مناسب ضدعفونی شوند. زیرا ممکن است ترشحات دهان بیمار بر روی وسایل و محیط دستشویی و حمام باقی بماند. علاوه بر این، دستشویی و حمام پنجره یا سیستم تهویه هوا داشته باشد تا پس از استفاده بیمار، هوای تازه داخل آن جریان یابد.

پس از هر بار استفاده از دستشویی و حمام توسط بیمار، سطوح مورد تماس مانند دستگیره های در، کلید و پریز و شیرآلات ضدعفونی شوند. چنانچه از دستکش چند بار مصرف استفاده می گردد، باید آن دستکش فقط برای دستشویی و حمام استفاده شده و پس از هر بار استفاده به طور کامل با آب گرم و صابون شسته گردد. پیشنهاد می گردد قبل از اینکه فرد بیمار از حمام و دستشویی استفاده کند، وسایل غیرضروری از آنجا خارج شوند تا وسایل و سطوح کمتری در معرض آلودگی قرار گیرند.

ضروری است سطوح دستشویی و حمام و وسایل آن با استفاده از آب و مواد شوینده به طور کامل شسته شوند. همچنین می توان از ماده ضدعفونی کننده حاوی حداقل 70 درصد الکل یا محلول سفیدکننده نیز استفاده کرد. مواد ضدعفونی کننده مختلف برای تأثیرگذاری به زمان های مختلفی احتیاج دارند که در دستورالعمل شرکت سازنده درج شده است. وقتی از مایع سفیدکننده رقیق شده استفاده می گردد، بهتر است 10 دقیقه روی سطوح باقی مانده و سپس شستشو با آب فراوان انجام گیرد. فردی که نظافت می نماید باید بلافاصله پس از اتمام کار دوش گرفته و لباس هایش را عوض کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1147

به "راه حل ضدعفونی کردن توالت و حمام مشترک با بیمار مبتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل ضدعفونی کردن توالت و حمام مشترک با بیمار مبتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید