سنگ اندازی سوداگران در راستا قانون مالیات بر خانه های خالی، دست کم 2 برابر میانگین جهانی، خانه خالی در کشور داریم!

به گزارش اینمن، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی نه تنها به فراوری ضربه ای نمی زند، بلکه ابزار مناسبی برای کنترل قیمت مسکن است.

سنگ اندازی سوداگران در راستا قانون مالیات بر خانه های خالی، دست کم 2 برابر میانگین جهانی، خانه خالی در کشور داریم!

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

حسام عقبایی؛ نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفت وگو با خبرنگار مالی خبرگزاری دانشجو با بیان این که اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی به هیچ عنوان به فراوری ضربه وارد نمی کند، گفت: در حال حاضر بازار مسکن در کشور، دچار بحران است. از طرفی، دستکم 2 برابر میانگین جهانی خانه خالی در کشور وجود دارد؛ بنابراین وضع چنین قوانینی به کنترل قیمت مسکن، برقراری توازن بین عرضه و تقاضا و جلوگیری از سوداگری یاری خواهد نمود.

عقبایی در ادامه اضافه کرد: در تمام کشورهای توسعه یافته که در آن ها خانه خالی معنایی ندارد، این قوانین در روزهای بحران به منظور پیشگیری از احتکار مسکن اجرا می گردد. کسانی که تصویب این قانون را یک دست انداز برای فراوری می دانند و با اجرای آن مخالفت می نمایند، به دنبال سوداگری در بازار مسکن و فرار مالیاتی هستند.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: اجرای این قانون مستلزم عزم جدی وزارت راه وشهرسازی و سازمان امور مالیاتی است. با توجه به پیشرفت زیرساخت های این قانون در وزارت راه وشهرسازی، سازمان امور مالیاتی باید با یک کار عملیاتی دقیق آن را به مرحله اجرا درآورد.

این کارشناس مسکن با اظهار امیدواری از پایان اجرای قانون مالیات بر خانه های خالی، اضافه کرد: نگاه به مالیات بر خانه های خالی نباید نگاه درآمدی باشد. جنس این مالیات از نوع تنظیمی است و در جهت تنظیم بازار آشفته مسکن و برقرای بین عرضه و تقاضا کارکرد دارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1122

به "سنگ اندازی سوداگران در راستا قانون مالیات بر خانه های خالی، دست کم 2 برابر میانگین جهانی، خانه خالی در کشور داریم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنگ اندازی سوداگران در راستا قانون مالیات بر خانه های خالی، دست کم 2 برابر میانگین جهانی، خانه خالی در کشور داریم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید