سوریه، تعقیب تروریست ها در شرق ادلب، نزدیک شدن ارتش سوریه به یک مرکز نظامی دیگر ترکیه

به گزارش اینمن، ارتش سوریه ،تروریست های دو گروه موسوم به اجناد القوقاز و جبهه النصره و هم پیمانان آنها در شرق استان ادلب را تحت تعقیب قرار داد و خود را به یک مرکز نظامی دیگر ارتش ترکیه در این استان رساند.

سوریه، تعقیب تروریست ها در شرق ادلب، نزدیک شدن ارتش سوریه به یک مرکز نظامی دیگر ترکیه

بهترین تجربه سفر را با قصر توپکاپی ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویاییو بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیکر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه (سانا)، واحدهای توپخانه و موشکی ارتش سوریه محل های جابجایی گروههای مسلح در محورهای تلمنس و سکمه و معرشورین در جنوب شرقی استان ادلب را هدف قرار دادند.

یک منبع میدانی گفت: یگان های ارتش توانستند تامین امنیت بخش شرقی را انجام دهند تا نیروها با به کنترل درآوردن شهرک طویل و تل خطره در غرب شهر ابوالظهور در حومه جنوب شرقی ادلب، پیشروی نمایند.

وی اضافه کرد: کاهش شدت نبردها در نتیجه شرایط نامناسب جوی زمینه را فراهم کرد تا ارتش به تقویت استحکامات خود دست زده و مراکزی نظامی را در روستاها و شهرک های آزاد شده در چند روز اخیر احداث کند.

نزدیک شدن ارتش سوریه به یک مرکز نظامی دیگر ترکیه

نیروهای ارتش سوریه توانستند خود را به یک مرکز مراقب نظامی ترکیه در حومه ادلب برسانند.

مرکز وابسته به مخالفان خارج نشین دولت سوریه موسوم به دیده بان سوریه مستقر در لندن از عقب نشینی گروههای تندرو از مناطق کفریاسین، بابولین، صهیان و معرحطاط واقع در جاده بین المللی حلب به دمشق اطلاع داد و اظهار داشت: مرکز مراقبت نظامی ترکیه در شهرک معرحطاط واقع شده است. این شهرک سومین منطقه ای است که ارتش سوریه کنترل آنها در دست دارد. پیشتر دو منطقه الصرمان در حومه شرقی ادلب و مورک در حومه شمالی حماه به کنترل ارتش سوریه درآمده بود.

در همین حال، ناجی مصطفی سخنگوی گروه موسوم به جبهه ملی آزادیبخش گفت: نیروی هوایی روسیه یک مقر گروه تروریستی احرار الشام در نزدیک منطقه معره النهمان در حومه ادلب را هدف قرار داد که به کشته شدن ابواقبال قاضی شرعی منجر شد. جابر علی پاشا سرکرده این گروه به همراه سایر تروریست های مستقر در این جان سالم بدربردند.

ترکیه تروریستها را از سوریه به ترکیه منتقل می نماید

منابع محلی سوری گزارش دادند که نیروهای ترکیه درحال خارج کردن تروریست های وابسته به خودشان از حومه استان الحسکه سوریه برای منتقل کردن آنها به لیبی هستند.

این منابع گفتند: ارتش ترکیه به خارج کردن شماری از مزدوران خود در قالب گروههای 60 نفره از شهر راس العین و اطراف آنها در حومه شمالی استان الحسکه ادامه می دهد و به احتمال زیاد، این تروریست ها به وسیله خاک ترکیه به لیبی منتقل شوند تا در جنگ در آنجا مشارکت نمایند.

ارتش ترکیه دو روز پیش حدود 100 تروریست گروه موسوم به جیش الاسلام را از مناطق استقرار آنها در حومه شمالی الحسکه به حومه جنوبی ادلب منتقل کرد تا آنها از گروههای تروریستی فروپاشیده در برابر ارتش سوریه پشتیبانی نمایند.

در همین حال، دوبالگرد ائتلاف آمریکایی نیز در فرودگاه غیرقانونی خراب الجیر در حومه المالکیه در نزدیک مرز عراق فرود آمدند و تعدادی از افسران آمریکایی را به سمت شمال عراق بردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 682

به "سوریه، تعقیب تروریست ها در شرق ادلب، نزدیک شدن ارتش سوریه به یک مرکز نظامی دیگر ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سوریه، تعقیب تروریست ها در شرق ادلب، نزدیک شدن ارتش سوریه به یک مرکز نظامی دیگر ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید