سیاست های ریاضتی منجر به خودکشی 500 یونانی شد

به گزارش اینمن، خبرنگاران: نتایج تازه ترین تحقیق یک دانشگاه انگلیس نشان می دهد که اجرای سیاست های ریاضتی در یونان منجر به خودکشی بیش از 551 شهروند این کشور شده است.

سیاست های ریاضتی منجر به خودکشی 500 یونانی شد

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل اینمن به نقل از صدای روسیه، دانشگاه پورتموث انگلیس در تازه ترین پژوهش خود به این نتیجه رسیده است که طی سالهای 2009 و 2010 تنها 551 نفر در یونان به علت اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی اقدام به خودکشی نموده اند.

بر اساس این گزارش خودکشی 551 نفر در یونان طی سالهای 2009 و 2010 میلادی به علت اجرای سیاست های سختگیرانه اقتصادی تقریباً معادل خودکشی یک نفر در هرروز است. نتایج این تحقیق که در نشریه علوم اجتماعی و دارویی منتشر شده حاکی از آن است که مردان بین 45 تا 89ساله آسیب پذیرترین گروه سنی در برابر شرایط سخت اقتصادی شامل اجرای سیاست های ریاضتی، کاهش شدید درآمد و مستمری بازنشستگی هستند و نرخ خودکشی در این گروه سنی به شدت افزایش یافته است.

به اعتقاد نویسندگان این تحقیق با توجه به آمار خودکشی 2 نفر در روز در یونان طی سال 2010 میلادی به نظر می رسد که 50 درصد این خودکشی ها مربوط به وضعیت نامساعد اقتصادی و اجرای سیاست های ریاضتی بوده است.

در این تحقیق پژوهشگران دانشگاهی به آنالیز رابطه بین آمار خودکشی و سیاست های ریاضت اقتصادی پرداخته اند. محققان دانشگاهی از اینکه رابطه معناداری بین آمار خودکشی و سیاست های ریاضتی وجود داشته شگفت زده شده اند.

اجرای سیاست های ریاضتی در یونان به علت بحران بدهی و کسری بودجه از سال 2010 میلادی شروع شده و آتن مجبور شده تا به ازای دریافت کمکهای اقتصادی بین المللی هزینه های بودجه را کاهش داده تعداد زیادی از کارمندان دولتی را اخراج کند.

کاهش رشد اقتصادی یونان در 6 سال گذشته موجب شده تا ارزش تولیدات اقتصادی این کشور بیش از 20 درصد کاهش یابد. یونان یکی از بالاترین نرخهای بیکاری را بین کشورهای منطقه یورو دارد.

پ

منبع: تسنیم
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 323

به "سیاست های ریاضتی منجر به خودکشی 500 یونانی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست های ریاضتی منجر به خودکشی 500 یونانی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید