شرط اردوغان برای خروج نظامیان ترکیه از سوریه

به گزارش اینمن، رئیس جمهور ترکیه می گوید تا زمانی که دیگر کشور ها از سوریه خارج نشده اند و تا وقتی مردم سوریه نخواهند، نیرو های ترکیه نیز این کشور را ترک نمی نمایند.

شرط اردوغان برای خروج نظامیان ترکیه از سوریه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز (شنبه) گفت: تا زمانی که مردم سوریه درخواست نکنند، نیرو های ترکیه ای این کشور را ترک نمی کند.

اردوغان طی سخنرانی در جمع نمایندگان پارلمانی حزب عدالت وتوسعه در استانبول گفت: ما تا زمانی که دیگر کشور ها سوریه را ترک نکنند و مردم سوری نگویند متشکریم، می توانید بروید، آنجا را ترک نمی کنیم.

رئیس جمهور ترکیه پیشتر هم مدعی شده بود که آن ها تنها کشوری بود که رو در رو با داعش در سوریه جنگید و توانست شکستش دهد.

به نوشته خبرگزاری آناتولی وی به اخراج سفیر لیبی از یونان نیز واکنش نشان داده و شرح داد: [این اقدام]به بهانه تفاهمنامه دریایی، عملکرد دیپلماتیک ضعیف [یونان]را نشان می دهد.

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه تفاهمنامه دریایی که با لیبی منعقد نموده اند را به سازمان ملل فرستادند، اضافه کرد: ما در حال ساخت یک خط دریایی فوق العاده بین ترکیه و لیبی هستیم.

اردوغان ضمن تاکید بر تداوم فعالیت کشتی های حفاری ترکیه در دریای مدیترانه، گفت: ما از تمام حقوق خود ذیل قوانین دریایی و بین الملل تا سرانجام استفاده خواهیم کرد.

وی چند روز پیش در مراسم افتتاح خط لوله انتقال گاز فرا ماورای آناتولی موسوم به تاناپ (TANAP) نیز تاکید نموده بود با قیل وقال اروپایی ها کشتی های حفاری خود را از مدیترانه عقب نمی کشند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 606

به "شرط اردوغان برای خروج نظامیان ترکیه از سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرط اردوغان برای خروج نظامیان ترکیه از سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید