صادرات احتمالی گاز آمریکا به هند از سال 2017

به گزارش اینمن، خبرنگاران: یک کارشناس آمریکایی با اشاره به پیش بینی آژانس بین المللی انرژی مبنی بر این که آمریکا تا سال 2017 بیش از روسیه گاز صادر خواهد نمود گفت این احتمال وجود دارد آمریکا به هند هم گاز صادر کند.

صادرات احتمالی گاز آمریکا به هند از سال 2017

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایندیا تایمز، یک کارشناس مسائل خاورمیانه و امنیت انرژی آمریکا گفت، این احتمال وجود دارد که آمریکا به هند گاز صادر کند. همچنین آمریکا تا سال 2017 به بزرگترین فراوری کننده گاز در دنیا تبدیل خواهد شد.

گاودات باهگات، استاد امور امنیت ملی در دانشگاه دفاع ملی واشنگتن گفت: آمریکا برای صادرات گاز برنامه دارد. بر اساس آمارهای آژانس بین المللی انرژی آمریکا تا سال 2017 بیش از روسیه گاز صادر خواهد نمود.در حال حاضر روسیه مقام اول را داراست. در طی تنها 4 سال، آمریکا به بزرگترین فراوری کننده گاز در دنیا تبدیل خواهد شد و من این احتمال را رد نمی کنم که آمریکا به هند نیز گاز صادر کند.

وی در خصوص نظر دولت آمریکا در خصوص کنار کشیدن هند از پروژه انتقال گاز ایران به پاکستان و هند گفت: من معتقدم که هند به درخواست آمریکا در خصوص نپیوستن به این خط لوله پاسخ داد.

وی البته با رد این مسئله که هند در سیاست خارجی خود بسیار وابسته است گفت، مذاکرات هند با ایران در زمینه خط لوله به دلیل بسیاری از مسائل به بن بست خورد.

وی گفت: بین هند و پاکستان عدم اعتماد وجود دارد. خط لوله انتقال گاز بسیار پروژه هزینه بری است. آنها به ثبات سیاسی و امنیت احتیاج دارند. بنابراین یکی از چالش های این خط لوله روابط تنش آلود بین هند و پاکستان است.

وی همچنین گفت، برای دولت هند آسان نیست که مسئله بسیار مهمی مانند امنیت انرژی را در اختیار دولت پاکستان بگذارد، زیرا روابط دو کشور بر مبنای اعتماد متقابل شکل نگرفته است.

32

منبع: تسنیم
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 588

به "صادرات احتمالی گاز آمریکا به هند از سال 2017" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات احتمالی گاز آمریکا به هند از سال 2017"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید