صالحی امیری: در خصوص فوتبال حرفی نمی زنم، ما نیازمند عبور از سطح قهرمانی به پهلوانی هستیم

به گزارش اینمن، رئیس کمیته ملی المپیک گفت: نسبت به تاریخ ورزش ایران وظیفه اساسی و تاریخی داریم و باید تلخی و شیرینی ها که مردم در یک قرن داشتند به نسل بعد منتقل کرد.

صالحی امیری: در خصوص فوتبال حرفی نمی زنم، ما نیازمند عبور از سطح قهرمانی به پهلوانی هستیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سیدرضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در انتها مراسم رونمایی از تندیس 6 قهرمان و پیشکسوت ورزش کشورمان گفت: آنچه اهمیت دارد این است که تاریخ و تبار ایران را به نسل جدید معرفی کنیم. تمدن ایران محصولی از مجموعه و عوامل مختلف است. این سوال مطرح است که چه تصویری از ورزش را باید به نسل بعد نشان دهیم؟

وی در ادامه توضیح داد: نسبت به تاریخ ورزش ایران وظیفه اساسی و تاریخی داریم و باید تلخی و شیرینی ها که مردم در یک قرن داشتند به نسل بعد منتقل کرد، به همین دلیل موزه ورزش در سال 97 افتتاح شد.

رئیس کمیته ملی المپیک تاکید نمود: ما نیازمند عبور از سطح قهرمانی به پهلوانی هستیم. تعداد مدال تختی را کسی به یاد ندارد ولی مرام پهلوانی وی ماندگار شده است . نسل جدید باید بداند نمی تواند فقط به سکو و مدال افتخار کند.

وی درخصوص انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: راجع به فوتبال اظهار نظر نمی کنم، منتظر دریافت نتایج هستم.

رئیس کمیته ملی المپیک در مورد جلسه امروز ستاد عالی ورزش گفت: به صورت دائمی و دو هفته یکبار جلسات ستاد عالی را داریم. در تلاشیم تا وفاق و همدلی در ورزش ایجاد گردد که در داخل ستاد ایجاد شده است. تمام تصمیمات در ستاد عالی ورزش گرفته می گردد.

صالحی امیری در مورد رای دادگاه CAS در پرونده جودو یادآوری کرد: در جودو منتظر رای CAS هستیم اگر عادلانه رای صادر گردد به نفع ما خواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1527

به "صالحی امیری: در خصوص فوتبال حرفی نمی زنم، ما نیازمند عبور از سطح قهرمانی به پهلوانی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صالحی امیری: در خصوص فوتبال حرفی نمی زنم، ما نیازمند عبور از سطح قهرمانی به پهلوانی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید