ظریف: آمریکا می داند که نمی تواند از اسنپ بک استفاده کند

به گزارش اینمن، وزیر امور خارجه گفت: اسنپ بک آمریکا غیرقانونی و غیرقابل پذیرش است و آمریکایی ها می دانند که از آن نمی توانند استفاده نمایند.

ظریف: آمریکا می داند که نمی تواند از اسنپ بک استفاده کند

به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اسنپ بک آمریکا آنچنان غیرقانونی است که قابل پذیرش نیست و آن ها این را می دانند که نمی توانند از اسنپ بک استفاده نمایند.

وزیر امور خارجه توضیح داد: خیال نکنیم اگر یک حرفی را بلند زدند و تکرار کردند حق با آن ها است.

ظریف یادآور شد: روز هشتم می 2018 آقای بولتون در اوج سرخوشی از اینکه برجام را نابود کرد و ظرف 3 ماه ایران را هم نابود می نماید، در مصاحبه مطبوعاتی در کاخ سفید گفت که ما دیگر عضو برجام نیستیم که از اسنپ بک استفاده کنیم هنوز صورتجلسه آن در سایت کاخ سفید وجود دارد مگر اینکه بروند آن جمله را بردارند.

وی با بیان اینکه باید به اصل دفاع از جمهوری اسلامی در سطح بین المللی ایمان داشته باشیم، گفت: وزارت خارجه موظف است اگر وقتی تعارضی پیدا شد بین دفاع از سیاست های خودش در داخل و دفاع از منافع کشور در سطح بین المللی، خود را فدای کشور و منافع صنفی، دستگاهی و فردی خود را فدای منافع ملی کند و اجازه بدهد اگر در داخل مورد هجمه قرار گیرد، حرفی را مطرح نکند و توجیهی را برای سیاست ها و قانع کردن افکار عمومی مطرح نکند که به هزینه پیشبرد منافع ملی در سطح بین المللی تمام گردد.

وزیر امور خارجه در بخش دیگری از سخنانش گفت: همانطور که امام (ره) فرمودند همه چیز ما و اقتدار ما از مردم است و مردم باید نسبت به سیاست خارجی توجیه شوند و حامی آن باشند. اگر ما اقتدار بین المللی می خواهیم همزمان وظیفه ما دفاع از منافع ملی است. دریافت حمایت عمومی برای سیاست خارجی بزرگترین عامل اقتدار در این عرصه است.

وی با انتقاد از کسانی در داخل کشور که برجام را مرده اعلام می کردند، توضیح داد: سوالی که برای مردم پیش آمده این است که چطور برجامی که در داخل کشور چندین بار تشییع و دفن شد، توانست آمریکا را 13 به 2 شکست دهد؟ چون ما نخواستیم از خودمان دفاع کنیم بنابراین نگفتیم اخبار مرگ زودرس برجام با حقیقت فاصله زیادی دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1188

به "ظریف: آمریکا می داند که نمی تواند از اسنپ بک استفاده کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: آمریکا می داند که نمی تواند از اسنپ بک استفاده کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید