لیگ با رعایت پروتکل ها برگزار گردد

به گزارش اینمن، کیانوش جهانپور درباره آمار ویروس کرونا و اینکه می توان گفت موج دوم در ایران رخ داده، گفت: خیر اینطور نیست. ما همچنان در موج اول هستیم و در هفته ای اخیر در نمودار روی افول قرار داریم. با توجه به اینکه اعداد خام است تحلیل هایی وجود دارد. شاید امروز 85 درصد موارد خفیف و حتی بدون علائم را هم شناسایی کنیم بنابراین خیز بیماری را شاهد نیستیم.

لیگ با رعایت پروتکل ها برگزار گردد

سخنگوی وزارت بهداشت درباره اینکه در جهان برای فعالیت های ورزشی سردرگمی وجود دارد و به نظر می رسد هنوز جمع بندی لازم صورت نگرفته، بیان کرد: این بیماری جدید است و تجربه بشر هم محدود به همین دلیل نسخه واحدی در جهان برای بازگشایی وجود ندارد، اما آنچه رخ داده اینکه ما جزو نخستین کشور هایی هستیم که پروتکل بهداشتی را برای بازگشایی تهیه و ابلاغ نموده ایم.

جهانپور گفت: استنباط ما این است که می توان این فرایند را انجام داد، اما هر گاه احساس گردد خطراتی متوجه ورزشکاران یا مقامات برگزاری است یک قدم بازگشت به عقب خواهیم داشت. پروتکل های بهداشتی موجود است اگر اتفاق غیرمترقبه ای نیفتد برای بازگشایی سالن ها در مناطق سفید و در همه رشته ها مسئله ای نخواهیم داشت.

وی که با برنامه ورزش و مردم گفت وگو می کرد درباره برگزاری لیگ فوتبال، بیان کرد: برای آغاز لیگ برتر از اول خرداد مجوز برگزاری بدون حضور تماشاگر داده شده، اما این نکته را باید در نظر گرفت که دسته بندی های مختلفی برای رشته های ورزشی وجود دارد. در رشته های بدنسازی اگر شرایط مورد تایید باشد با رعایت پروتکل منعی برای بازگشایی وجود ندارد. از طرفی همه کارکنان باید قبل از بازگشایی تست PCR بدهند.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: براساس ارزیابی در مناطق مختلف، در مناطق سفید محدودیتی نخواهیم داشت. آغاز فعالیت در رشته های پربرخورد در شهر های قرمز امکان پذیر نیست. اگر شرایط ارزیابی تا سرانجام خرداد مسئله ای نداشته باشد آغاز مسابقات بدون مشکل است.

وی با اشاره به همکاری وزارت ورزش بیان کرد: همکاری خوبی با وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی ورزشی داشته ایم. دغدغه ما سلامت است و دوستان ان را درک نمایند.

جهانپور درباره اینکه با این شرایط مسئله ای برای برگزاری لیگ فوتبال نیست، گفت: طبق روال فعلی از هفته سرانجامی خرداد با رعایت پروتکل و بدون حضور تماشاگر امکان برگزاری لیگ هست، اما هر جا احساس خطر کنیم یک گام به عقب برمی داریم و آنجا توقف خواهیم کرد. کشور های توسعه یافته هم همین فرایند را داشته اند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1087

به "لیگ با رعایت پروتکل ها برگزار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ با رعایت پروتکل ها برگزار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید