مذاکرات تجاری سازنده اما بدون نتیجه آمریکا و چین

به گزارش اینمن، خبرگزاری دولتی چین مذاکرات تجاری بین مقام های ارشد چین و ایالات متحده در شهر واشنگتن را سازنده ارزیابی نموده است.

مذاکرات تجاری سازنده اما بدون نتیجه آمریکا و چین

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل اینمن به نقل از سی ان بی سی، خبرگزاری شینهوا امروز شنبه گزارش داده است که چین و ایالات متحده مذاکرات تجاری سازنده ای در واشنگتن داشته اند.

بر اساس این گزارش، دو کشور توافق نموده اند تا رایزنی ها درباره مسائل تجاری را ادامه دهند و درباره جزئیات دور بعدی مذاکرات در ماه اکتبر مصاحبه نمایند.

خبرگزاری شینهوا جزئیات بیشتری را درباره مذاکرات تجاری واشنگتن و پکن منتشر ننموده است.

مقام های چینی قرار بود هفته آینده با کشاورزان آمریکایی دیدار نمایند تا حسن نیت خود را نشان دهند ولی این برنامه به علت بازگشت زودهنگام هیئت چینی به پکن، لغو شده است.

ایالات متحده شب گذشته هم تعرفه تجاری بر 400 کالای چینی را به درخواست شرکتهای آمریکایی لغو نموده است.

سفارت چین و وزارت کشاورزی آمریکا تاکنون حاضر به اظهار نظر و موضع گیری نشده اند. دفتر نمایندگی تجاری آمریکا نیز با انتشار بیانیه ای اعلام نموده است که مذاکرات دو روزه سازنده بوده و نشست تجاری در واشنگتن در ماه اکتبر نیز مطابق برنامه برگزار خواهد شد.

کارشناسان، مدیران و مقام های دولتی دو کشور بر این باورند که حتی اگر مصاحبههای سپتامبر و اکتبر منجر به دستیابی به یک توافق موقت گردد، جنگ تجاری آمریکا و چین به یک منازعه سیاسی و ایدئولوژیک تبدیل شده که عمیق تر از مساله تعرفه هاست و سالهای سال برای حل و فصل آن موقع لازم خواهد بود.

یک فرد نزدیک و آگاه به مذاکرات چین و آمریکا گفت: هیئت چینی هیچ گونه پیشنهادات جدیدی را در مورد مسائل اصلی و ساختاری شامل حق مالکیت معنوی، انتقال فناوری و یارانه های صنعتی ارائه ننموده است. جمع بندی طرف آمریکایی این است که هرگز به دستیابی به یک توافق تجاری نزدیک نشده ایم.

این منبع آگاه و سایر افراد آگاه به مذاکرات می گویند: لیائو مین معاون وزیر دارایی چین و سرپرست هیئت چینی در این مذاکرات بار دیگر خواهان لغو همه تعرفه های آمریکا شده است تا دو طرف بتوانند به یک توافق نهایی دست یابند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 327

به "مذاکرات تجاری سازنده اما بدون نتیجه آمریکا و چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات تجاری سازنده اما بدون نتیجه آمریکا و چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید