مذاکره مقامات طالبان و چین درباره خاتمه حضور نظامیان خارجی در افغانستان

به گزارش اینمن، یک مقام طالبان مدعی شد که هیئتی از دفتر سیاسی طالبان در قطر به تازگی به چین سفر نموده تا با مقامات اطلاعاتی این کشور در خصوص سیاست های اشتباه و اشغال افغانستان توسط آمریکایی ها و کشورهای خارجی گفت وگو کند.

مذاکره مقامات طالبان و چین درباره خاتمه حضور نظامیان خارجی در افغانستان

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای اینمن به نقل از روزنامه اکسپرس تریبون، طالبان افغانستان مدعی شد که نمایندگان آنها به تازگی به چین سفر نموده اند تا در خصوص موضع مشترک در مقابل اشغال افغانستان و منطقه گفتگو نمایند.

یک مقام طالبان گفت: می توانم این خبر را تایید کنم که هیئتی از طالبان به چین سفر نموده است تا در خصوص موضوعاتی گفت وگو کند. این نمایندگان در خصوص اشغال افغانستان، منطقه و اجرای موضع مشترک در مقابل سیاست های اشتباه اشغال کشورها مذاکره می نماید.

این مقام طالبان ادامه داد: در ملاقات با مقامات چینی، سیاست های امارت اسلامی در منطقه و دنیا مورد بحث و گفت وگو نهاده شد.

این مقام طالبان در خصوص احتمال از سرگیری مذاکرات صلح با دولت افغانستان هیچ اظهار نظری نکرد اما یک منبع دیگر که از سفر هیئت طالبان به چین مطلع بود، گفته که دو طرف در حالی در خصوص دورنمای مذاکرات سیاسی صحبت کردند که پکن می تواند کارگزاری صادق برای شروع فرایند صلح این کشور باشد.

همچنین یک گروه مخالف طالبان مدعی شد که شیر عباس استانکزی رهبری این هیئت را بر عهده داشته است.

قاری حمزه سخنگوی گروه محاذ فدایی نیز تایید نموده است که رهبران طالبان بین 18 جولای تا 22 جولای به چین سفر کردند و با مقامات اطلاعاتی چین در خصوص آمریکا و کشورهای خارجی مذاکره و به توافقاتی دست یافتند.

پس از برگزاری چند نشست چهارجانبه، نمایندگان افغانستان، آمریکا، پاکستان و چین تصمیم گرفتند تا نخستین مذاکره مستقیم با طالبان را در اسلام آباد برگزار نمایند اما رهبر وقت طالبان از شرکت در این مذاکرات امتناع کرد.

پس از آن، پهپادهای آمریکایی ملا اختر منصور رهبر سابق طالبان را در پاکستان مورد هدف قرار داد که بر اساس گزارش بعضی رسانه ها، تقریبا آینده این مذاکرات را با چالش اساسی روبرو ساخت.

.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 787

به "مذاکره مقامات طالبان و چین درباره خاتمه حضور نظامیان خارجی در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره مقامات طالبان و چین درباره خاتمه حضور نظامیان خارجی در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید