مردم نشانی خانه های خالی را گزارش دهند

به گزارش اینمن، سامانه ملی املاک و اسکان از سوی وزارت راه و شهرسازی راه اندازی و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است و سازمان امور مالیاتی مکلف شده که اطلاعات هویتی مودیان خود را در اختیار این سامانه قرار دهد تا آغازی باشد برای شناسایی صدها آپارتمان خالی که بازار عرضه و تقاضا را بهم ریخته است.

مردم نشانی خانه های خالی را گزارش دهند

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

با این حال در بسیاری ازمواقع مودیان اطلاعات کامل و درستی را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار نمی دهند به همین دلیل بخشی از اجرای این مصوبه به گزارش های مردمی از خانه های خالی نیازمند است.

خبرنگار مالی امروز شنبه 31 خرداد در تماس با سامانه ارتباط مردمی امور مالیاتی شهر و استان تهران و گفت وگو با اپراتور این مرکز آگاه شد که مردم می توانند گزارش انواع فرار مالیاتی را به این مرکز اطلاع دهند.

به گفته اپراتور این مرکز، مردم باید هنگام گزارش خود آدرس خانه و نام صاحب ملک را داشته باشند و این مرکز در کوشش است تا گزارش خانه های خالی را به عنوان بخش مهمی از اطلاعاتی که قرار است در سامانه ثبت گردد از خود مردم بگیرند.

بر اساس تجربه کارشناس این مرکز دریافت گزارش مردمی از فرارهای مالیاتی بهترین نحوه کشف است چرا که در بسیاری از مواقع مودیان گزارش دقیقی از شرایط ملک خود ارائه نمی دهند اما انگیزه مردم برای ارائه گزارش های واقعی بیشتر است.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی آخرین بار اطلاع داد که 2 میلیون و 100 هزار واحد مسکونی شهری، خالی و 2 میلیون واحد خانه دوم در کشور وجود دارد که در برنامه وزارت راه برای عرضه و ورود به بازار مسکن قرار گرفته است.

وزارت راه هفته گذشته نیز بیان کرد که مالکان خانه های خالی که در تابستان سال جاری و تا انتها تابستان واحدهای خالی خود را به بازار عرضه نمایند از پرداخت مالیات معاف می شوند.

کوشش دولت کنترل قیمت اجاره بها با عرضه بیشتر خانه های خالی به باز است و قرار است تا انتها سال مالکان خانه های خالی به طور کامل شناسایی شوند.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1079

به "مردم نشانی خانه های خالی را گزارش دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردم نشانی خانه های خالی را گزارش دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید