مقررات سفر ایرانی ها به لبنان

به گزارش مجله اینمن، با وجود برقراری پرواز بین تهران و بیروت، مرز های ایران و لبنان به روی گردشگران دو کشور همچنان بسته بوده و محدودیت های بیشتری نسبت به گذشته، برای سفر تعیین شده است.

مقررات سفر ایرانی ها به لبنان

به گزارش ایسنا، شهروندان لبنانی سال هاست بدون ویزا و به مدت 15 روز می توانند به ایران سفر کنند. لبنان نیز از سال 1392 مقررات ویزا را برای اتباع ایرانی آسان کرد، به طوری که شهروندان ایران بدون ویزا به مدت 20 روز امکان سفر به لبنان را پیدا کردند، اما اکنون این مقررات تحت تاثیر کرونا قرار گرفته و سفر های تفریحی و توریستی به دو کشور متوقف شده است و تنها به آن دسته از اتباع ایرانی و لبنانی اجازه ورود داده می شود که ویزا اقامت، کار، درمانی، تحصیلی، چند بار ورود و یا سرمایه گذاری داشته باشند.

شرط دیگر برای سفر به دو کشور، انجام تست PCR کرونا است که برای تمام مسافران الزامی شده است.

طبق مقررات لبنان، این تست باید 72 ساعت پیش از پرواز و یا هنگام ورود به لبنان انجام شود و یک نسخه از گواهی منفی آن به زبان انگلیسی در فرودگاه تهران به مسؤول کانتر پرواز تحویل داده شود.

در فرودگاه بین المللی رفیق حریری نیز تست PCR با دریافت مبلغ 50 دلار از مسافران پرواز تهران - بیروت امکان پذیر شده است. مسافران تا زمان مشخص شدن نتیجه این تست باید در یکی از هتل های معرفی شده به مدت 48 ساعت، با هزینه شخصی قرنطینه شوند. دولت بیروت درباره پرداخت هزینه قرنطینه مسافران تعهدی نپذیرفته است.

لبنان، تکمیل و ارائه فرم سلامت مورد تأیید وزارت بهداشت این کشور را که در سایت https://arcg.is قابل دسترس بوده، الزامی کرده است.

علاوه بر این، مسافران لبنان باید بیمه نامه مسافرتی معتبر همراه داشته باشند. این بیمه نامه باید تمام هزینه های درمانی ویروس کووید 19 را پوشش دهد.

مسافران بیروت به تهران نیز حتماً باید 96 ساعت قبل از پرواز، تست PCR مورد تأیید وزارت بهداشت لبنان را انجام داده باشند و یک نسخه از آن را به سرمهماندار پرواز تحویل دهند.

طبق اعلام ستاد کرونا و شرکت های هواپیمایی ایران، تکمیل فرم خوداظهاری برای مسافران خارجی ضروری بوده و در صورت مشاهده موارد مشکوک در فرودگاه، پس از انجام تست (PCR) مسافر با ملیت غیرایرانی در محل مشخص شده از سوی وزارت بهداشت با هزینه شخصی قرنطینه می شود و از مسافر ایرانی تعهدنامه گرفته می شود تا مدت 14 روز قرنطینه خانگی شود و در صورت ارائه نکردن گواهی نامه سلامت و تست معتبر کووید - 19 (PCR) به مسافران با ملیت غیرایرانی اجازه ورود به کشور داده نمی شود.

منبع: فرارو
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1481

به "مقررات سفر ایرانی ها به لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقررات سفر ایرانی ها به لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید