میرزایی: اروپا در موقعیت انتظار اجرای کامل برجام از سوی ایران نیست

به گزارش اینمن، رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید با تاکید بر اینکه ایران به دنبال برخورداری از منافع مالی خود در برجام است، گفت: امروز ما باید هم به موضع اروپایی ها در برجام توجه کنیم و هم اقدامات آمریکا را مد نظر قرار دهیم، آنگاه متناسب با منافع ملی در مورد برجام تصمیم گیری کنیم.

میرزایی: اروپا در موقعیت انتظار اجرای کامل برجام از سوی ایران نیست

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

جلال میرزایی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به انتظار اروپایی ها از ایران برای پایبندی کامل به برجام، بیان نمود: اروپا از موضع آمریکایی ها در برجام دفاع نمی کند؛ تاکنون نیز آمریکا را در مواضع ضد برجامی همراهی ننموده است و این امر باعث شده آمریکا در موضع ضعیف تری قرار گیرد و به نوعی مانع همراهی بعضی از کشورهای منطقه با آمریکایی ها شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: از سوی دیگر ایران به دنبال برخورداری از منافع مالی خود در برجام است و انتظار دارد کشورهای عضو برجام در راستای تامین منافع ایران نیز حرکت نمایند، اما آمریکا دسترسی ایران به بانک های بین المللی را قطع نموده و علی رغم انتظار ایران از اروپایی ها آنان نیز تا به امروز نتوانستند گامی در این زمینه بردارند.

نماینده مردم ایلام در مجلس توضیح داد: امروز اروپا در موقعیتی نیست که از ایران بخواهد تحت هر شرایطی به تعهدات برجامی خود عمل کند. امروز ما باید هم به موضع اروپایی ها در برجام توجه کنیم و هم اقدامات آمریکا را مد نظر قرار دهیم، آنگاه متناسب با منافع ملی تصمیم گیری کنیم.

وی در ادامه تاکید نمود: عده ای که بحث خروج ایران را از برجام مطرح می نمایند به دو دسته تقسیم می شوند. عده ای بر این باورند اگر ایران از برجام خارج گردد در موقعیت بهتری برای شروع مذاکرات جدید قرار می گیرد و بر این باورند که ایران باید گام چهارم کاهش تعهدات برجامی را بردارد و آنگاه شرایط برای بازگرداندن آمریکا برپای میز مذاکره و اجرای تعهداتش بهتر خواهد بود.

وی اضافه نمود: اما گروهی دیگر می گویند ایران باید به برجام پشت نموده و بدون توجه به اقضاوت های عرصه بین المللی راه خود را در پیش بگیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 424

به "میرزایی: اروپا در موقعیت انتظار اجرای کامل برجام از سوی ایران نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میرزایی: اروپا در موقعیت انتظار اجرای کامل برجام از سوی ایران نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید