ناو هواپیمابر آمریکایی با 70 جنگنده و عبور از دریای چین جنوبی، وارد خلیج مانیل شد

به گزارش اینمن، ناو هواپیمابر یو اس اس رونالد ریگان به منظور تاکید بر آزادی کشتیرانی در دریای چین جنوبی به پکن، در خلیج مانیل مستقر شد.

ناو هواپیمابر آمریکایی با 70 جنگنده و عبور از دریای چین جنوبی، وارد خلیج مانیل شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش تارنمای ژاپنی نیکی، این ناو هواپیمابر که با شعار برقراری صلح به وسیله قدرت و به منظور یادآوری آزادی کشتیرانی در دریای چین جنوبی به پکن وارد خلیج مانیل شد، حامل حدود 70 جنگنده و 5 هزار خدمه و در زمره بزرگ ترین ناوهای ناوگان دریایی آمریکاست.

این ناو قبل از پهلو دریافت در مانیل، از دریای مورد مناقشه چین جنوبی عبور کرد. ادعای چین مبنی بر مالکیت این دریا موجب تشدید تنش ها بر سر این راستا مهم دریایی شده است. کشورهای دیگری مانند فیلیپین و ویتنام نیز مدعی مالکیت بر این دریا هستند.

کارل توماس، فرمانده نیروی ضربت 70 این ناو، به اینمن گفت، زیبایی و خوبی این ناو هواپیمابر در این است که موجب ایجاد امنیت و ثبات بالا در این منطقه و شرایطی می گردد که به واسطه آن می توان این تنش ها را به شیوه مسالمت آمیز حل و فصل کرد. هدف ما فراهم کردن امکان حضور کشتی های ما و فعالیت در هر منطقه ای است که حقوق بین الملل اجازه می دهد.

گفته می گردد، این ناو بیش از 250 خدمه فیلیپینی دارد و مقامات نیروی دریایی آمریکا با اعزام این ناو به مانیل به دنبال تاکید بر روابط دیرینه بین واشنگتن و مانیل هستند.

توماس که ده ها ملوان فیلیپینی و آمریکایی در کنارش ایستاده اند، اضافه کرد، زیبایی این کشتی به خاطر کاری است که می تواند انجام دهد اما، آنچه باعث زیبایی بیشتر آن می گردد، وجود ملوانانی است که در آن کار می نمایند و مانند یک تیم در کنار هم هستند و در آب های اطراف فیلیپین فعالیت می نمایند.

دریای چین جنوبی به عنوان یکی از گذرگاه های مهم دریایی و برخوردار از جزایر غنی از هیدروکربن، مورد مناقشه کشورهای مختلف از جمله چین، فیلیپین، ویتنام، مالزی، برونئی و تایوان است ه هر یک مدعی مالکیت بر بخشی از آن هستند. چین مدعی مالکیت بر 80 درصد این دریاست.

پکن با احداث پایگاه های نظامی در جزایر دریای چین جنوبی در کوشش است تا حاکمیت خود بر این دریا را تثبیت کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 527

به "ناو هواپیمابر آمریکایی با 70 جنگنده و عبور از دریای چین جنوبی، وارد خلیج مانیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناو هواپیمابر آمریکایی با 70 جنگنده و عبور از دریای چین جنوبی، وارد خلیج مانیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید