تور کانادا: نحوه اجرای قرنطینه اجباری مسافران کانادا، خبر کانادا

به گزارش اینمن، در حال حاضر بیشتر مسافران خارجی که وارد کانادا می شوند باید خود را تا 14 روز قرنطینه نمایند و در غیر این صورت مرتکب جرم شده و به جزای نقدی یا حبس محکوم خواهند شد. آژانس خدمات مرزی کانادا CBSA از تاریخ 15 آوریل تمام مسافران خارجی که وارد کانادا می شوند را مجبور به رعایت قرنطینه 14 روزه نموده است؛ ماموران آژانس بعلاوه برای آنالیز و تشخیص علائم کرونا در مسافران آموزش های لازم را دیده اند.

تور کانادا: نحوه اجرای قرنطینه اجباری مسافران کانادا، خبر کانادا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

برنامه قرنطینه باید قبل از عبور مسافر از مرز کانادا اجرا گردد. در رابطه با قرنطینه مسافران دارای علائم و فاقد علائم کرونا دستور العمل های گوناگونی وجود دارد اما به گفته یکی از سخنگویان آژانس خدمات مرزی کانادا در تمام این دستور العمل ها سوالات زیر پرسیده می گردد:

  • آیا مکانی دارید که خود را تا 14 روز در آنجا قرنطینه کنید؟
  • آیا در مکانی که قصد قرنطینه خود را دارید افراد آسیب پذیر هم حضور دارند؟
  • آیا در هنگام قرنطینه امکان دریافت غذا، دارو و سایر مایحتاج زندگی درب منزل را دارید؟

ماموران باید نسبت به دسترسی مسافر به ملزومات و مایحتاج زندگی طی دوره قرنطینه و نیز عدم تماس فرد با افراد آسیب پذیری نظیر افراد بالای 65 سال و دارای بیماری های زمینه ای مطمئن شوند. اگر مسافر برنامه مناسبی برای قرنطینه خود نداشته باشد به یکی از کارکنان آژانس سلامت عمومی ارجاع خواهد شد. سپس در صورتی که اجازه عبور از مرز و ورود به کانادا داشته باشد ممکن است به یکی از تاسیسات مورد تایید دولت کانادا جهت اعمال قرنطینه ارجاع گردد.

مسافران باید فرم اطلاعات تماس مسافر یا Traveller Contact Information Form را یا به صورت کاغذی، آنلاین و یا به وسیله اپلیکیشن تلفن همراه پر نمایند. اطلاعاتی که در این فرم ارائه می گردد در اختیار آژانس سلامت عمومی کانادا قرار می گیرد و قرنطینه اجرا خواهد شد. افرادی که فاقد علائم کرونا هستند و یا افرادی نظیر رانندگان کامیون که به خاطر کار به کانادا می آیند و از قرنطینه معاف هستند نیازی به تکمیل این فرم ندارند.

آژانس خدمات مرزی کانادا توضیح حال مسافر، اطلاعات تماس و اطلاعات مربوط به قرنطینه وی را در اختیار آژانس سلامت عمومی قرار می دهد و این آژانس زمان و نحوه به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با مقامات رسمی و نیروی انتظامی را معین خواهد نمود. اخیرا در انتاریو مسافرانی که این مقررات را نقض نموده اند 1000 دلار جریمه شده اند. لازم به ذکر است مقررات و قوانین مربوط به قرنطینه اجبتری تا 31 آگوست لازم الاجرا و لازم الاتباع خواهد بود.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1909

به "تور کانادا: نحوه اجرای قرنطینه اجباری مسافران کانادا، خبر کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور کانادا: نحوه اجرای قرنطینه اجباری مسافران کانادا، خبر کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید