نخست وزیر کره جنوبی به ژاپن می رود

به گزارش اینمن، خبرنگاران آنلاین:خبرگزاری یونهاپ گزارش داد، نخست وزیر کره جنوبی به زودی راهی ژاپن می گردد.

نخست وزیر کره جنوبی به ژاپن می رود

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، این نخستین سفر نخست وزیر کره جنوبی به توکیو از زمانی است که ژاپن بعد از تعمیق مناقشه تجاری و دیپلماتیک، محدودیت های صادراتی تحمیل کرد.

لی ناک-یون، نخست وزیر کره جنوبی از 22 تا 24 اکتبر (30 مهر تا 2 آبان) به جای مون جه-این، رئیس جمهور کره جنوبی در مراسم تاجگذاری ناروهیتو، امپراتوری ژاپن شرکت خواهد نمود.

احتمال می رود نخست وزیر کره جنوبی گفت وگوهایی با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن داشته باشد که عالی ترین رایزنی های دوجانبه از زمان شروع تنش ها در سال گذشته خواهد بود که جرقه آن با استفاده ژاپن از نیروی کار اجباری کره جنوبی در دوران جنگ زده شد.

خبرگزاری یونهاپ به نقل از یک مقام از کاخ ریاست جمهوری گزارش داد: امیدواریم این سفر به ارتقای روابط یاری کند.

دفتر مون جه-این هنوز واکنشی نشان نداده است.

روابط میان این دو کشور همسایه از زمان عادی سازی مناسبات در 1964 به پایین ترین سطح رسیده است. سال گذشته دیوان عالی کره جنوبی حکم داد، دو شرکت ژاپنی بابت کارگران اجباری دوران جنگ غرامت پرداخت نمایند. ژاپن معتقد است این مساله طبق توافق 1964 برای عادی سازی روابط حل و فصل شده است.

از آن موقع، این مناقشه به مسائل تجاری و امنیتی کشیده شده است و ژاپن صادرات به کره جنوبی را محدود کرد و کره جنوبی هم یک پیمان اشتراک اطلاعاتی دوجانبه را به حالت تعلیق درآورد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 489

به "نخست وزیر کره جنوبی به ژاپن می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر کره جنوبی به ژاپن می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید