نوبخت: کوشش می کنیم قیمت ها با قدرت خرید مردم سازگار گردد

به گزارش اینمن، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دولت در کوشش است به نحوی عمل کند که قیمت ها با قدرت خرید مردم سازگار گردد.

نوبخت: کوشش می کنیم قیمت ها با قدرت خرید مردم سازگار گردد

به گزارش گروه مالی اینمن، محمدباقر نوبخت درباره تأمین ارز مورداحتیاج نهاده های دامی، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت در کوشش است ارز مورد احتیاج نهاده های فراوری به ویژه آنچه در فرآیند مرغداری و تأمین سایر کالا های اساسی احتیاج است را به موقع تأمین کند، بانک مرکزی نیز علیرغم تمام محدودیت ها، مسئولیت تأمین احتیاج های ارزی کشور را بر عهده گرفته است.

تخصیص حدود 14 میلیارد دلار برای تأمین کالا های اساسی با ارز ترجیحی در سال 98

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه در سال گذشته حدود 14 میلیارد دلار برای تأمین کالا های اساسی با ارز ترجیحی تخصیص داده شد، اضافه کرد: از آنجایی که کشور در امسال با محدودیت های ارزی بیشتری رو به رو است، بعضی اقلام از لیست کالا های اساسی که مشول دریافت ارز 42000 تومانی بودند، خارج شدند، اما بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت در کوشش اند با همکاری یکدیگر اقدامات لازم برای واردات سایر کالا ها را انجام دهند.

دولت کوشش دارد قیمت ها با قدرت خرید مردم سازگار گردد

وی در پاسخ به این پرسش که اولویت مجلس یازدهم ارتقا معیشت مردم است، دولت برای تحقق این مهم چه برنامه ای دارد، شرح داد: نمایندگان نگرش واقع بینانه به موضوعات اساسی دارند، بنابراین مقرر است سلسله جلساتی به منظور تدوین برنامه های مؤثر برای بهبود شرایط مالی کشور برگزار گردد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: دولت در کوشش است به نحوی عمل کند که قیمت ها با قدرت خرید مردم سازگار گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1137

به "نوبخت: کوشش می کنیم قیمت ها با قدرت خرید مردم سازگار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوبخت: کوشش می کنیم قیمت ها با قدرت خرید مردم سازگار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید