واکاوی سفر غیرمنتظره وزیر خارجه قطر به ریاض

به گزارش اینمن، به گزارش خبرنگاران، العهد در مطلبی با اشاره به تحولات جاری میان دوحه و سعودی ها آورده است: روزنامه وال استریت ژورنال، از سفر غیر علنی محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر به ریاض و دیدارش با مقامات سعودی در ماه گذشته اطلاع داد و آن را گام جدی برای خاتمه دادن به اختلافات دو نیم ساله بین دوحه و ریاض است دانست.

واکاوی سفر غیرمنتظره وزیر خارجه قطر به ریاض

با وبسایت گردشگری آژانس مسافرتی همراه باشید.

العهد گزارش داد: یک مقام عرب در مصاحبه با روزنامه امریکایی گفت که بن عبدالرحمن درجریان حضور خود در ریاض پیشنهاد غافلگیرکننده ای داده است و اینکه دوحه آمادگی قطع ارتباط با گروه اسلام گرای اخوان المسلمین که با عربستان و امارات و مصر دشمن است را دارد. عربستان مشغول آنالیز پیشنهاد قطر است. با وجود این رسانه مذکور گزارش داد که بعضی از دیپلماتیک های فعلی و سابق امریکایی و بعضی مسئولین منطقه از امکان حل اختلافات در اینده نزدیک تردید دارند.

این مقام اضافه کرد: فکر میکنم این پیشنهاد جدی و بی سابقه است و البته تردیدهایی وجود دارد اما باید اقدامات عملی میزان جدیت این موضوع را تعیین کند.ما شاهد حرکت به جلو هستیم اما باید مذاکرات ادامه پیا کند و اعتمادسازی حاصل گردد تا به سطح مطلوبی از تفاهم برسیم.

مقام مذکور ادامه داد: ما شاهد حرکت به جلو هستیم اما باید مذاکرات ادامه پیا کند و اعتمادسازی حاصل گردد تا به سطح مطلوبی از تفاهم برسیم .

العهد آورده است: یک مقام قطری به وال استریت ژورنال گفت : دوحه از ابتدا از هر فرصتی برای سرانجام دادن به اختلافات بر اساس مصاحبههای شفاف وحفظ احترام متقابل به حاکمیت هر کشور استقبال نموده است. آنچه باعث ارتباطات قطر با گروه اخوان المسلمین می گردد التزامات دائمی و پشتیبانی قوانین بین المللی و حمایت حقوق انسان هاست وصرفا پشتیبانی از حزب یا گروه خاصی نیست اما حمایت ما، از سوی آنانی که به دنبال انزوای قطر هستند، با برداشت بد همراه شد.

در گزارش العهد آمده است: منابع اگاه از این موضوع گفتند: قبل از سفر وزیر خارجه قطر به ریاض سفرهای دیپلماتیک گسترده ای با میانجی گری کویت اجرا شده است و بعضی از این نشست ها در حاشیه نشست گروه بیست در ژاپن در تابستان امسال برگزار گردید. بر اساس گزارش این رسانه آمریکایی؛ مسئولان قطری و سعودی آماده ملاقات دیگری برای آنالیز جزییاتی که تمایل دوحه در عمل برای قطع روابطش با شاخه های مختلف اخوان المسلمین را تعیین خواهد نمود، می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 دی 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 601

به "واکاوی سفر غیرمنتظره وزیر خارجه قطر به ریاض" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکاوی سفر غیرمنتظره وزیر خارجه قطر به ریاض"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید