واکسن کرونا برای زنان باردار؛ بهتر است تزریق گردد

به گزارش مجله اینمن، واکسیناسیون علیه کووید 19 هنوز به طور کلی برای زنان باردار در آلمان توصیه نشده و دلیل آن نگرانی از عواقب احتمالی واکسن برای مادر و جنین است.

واکسن کرونا برای زنان باردار؛ بهتر است تزریق گردد

یک مرکز پزشکی در هامبورگ به این نتیجه رسیده است که شمار زنان بارداری که به کرونا مبتلا می شوند رو به افزایش است. تا به امروز به زنان باردار توصیه نمی شد واکسن بزنند. اما حالا گفته می گردد زدن آن مفیدتر از نزدن است.

کلینیک دانشگاه هامبورگ-اپندورف گزارش نموده است که در طول سال 2020 تنها یک زن باردار به دلیل ابتلا به کرونا در این مرکز تحت درمان قرار گرفته و سال جاری هفت زن باردار با این بیماری به مرکز یاد شده مراجعه نموده اند.

استفان کلوگه، مدیر کلینیک در این مورد می گوید که پنج مورد از ابتلا تنها در دو هفته گذشته اتفاق افتاده است. او این افزایش را هشدار دهنده می داند و می گوید هم خودش و هم همکارانش به این نتیجه رسیده اند که: قطعا باید زنان باردار در آلمان واکسینه شوند.

به گفته کلوگه این یک پدیده جدید است و به دلیل شیوع نوع B.1.1.7 ویروس کرونا است، که به طور قابل توجهی مسری تر و مشکوک به ایجاد فرایند شدیدتر بیماری است. این نوع اکنون در سراسر آلمان در میان افراد زیر 50 سال و همینطور بچه ها بیشتر مشاهده می گردد. به نظر گلوکه اکنون احتمال ابتلا به ویروس در زنان در سنین باروری بیشتر شده است.

کلوگه احتمال می دهد که بعضی از زنان باردار احتمالا به وسیله فرزندان دیگر خود آلوده شده اند. بیماران زن حدود 30 سال سن دارند که معمولاً هیچ بیماری قبلی ندارند. آن ها اغلب در سه ماهه اول بارداری هستند. به گفته کلوگه این زنان در سال های میانی زندگی خود به سر می برند و این برای پزشکان بسیار نگران کننده است.

واکسیناسیون علیه کووید 19 هنوز به طور کلی برای زنان باردار در آلمان توصیه نشده و دلیل آن نگرانی از عواقب احتمالی واکسن برای مادر و جنین است. مدیر کلینیک دانشگاه هامبورگ-اپندورف تاکید می نماید: خطر واکسیناسیون صفر نیست، اما سود آن بیشتر است.

او از زنان باردار خواست که تحت نظر پزشک معالج خود واکسینه شوند و در صورت امکان همسر آن ها نیز باید واکسینه گردد. در چندین کشور نیز واکسیناسیون برای زنان باردار توصیه شده است. در این کشور ها از واکسن مدرنا برای واکسینه کردن آن ها استفاده می گردد.

منبع: دویچه وله

منبع: فرادید
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1659

به "واکسن کرونا برای زنان باردار؛ بهتر است تزریق گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونا برای زنان باردار؛ بهتر است تزریق گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید