وجود حفره امنیتی در تراشه های کوالکوم

به گزارش اینمن، شناسایی برخی آسیب پذیری های خطرناک در تراشه های تولیدی کوالکوم باعث شده بسیاری از مدل های تلفن همراه در جهان در معرض تهدیدهای امنیتی قرار بگیرند.

وجود حفره امنیتی در تراشه های کوالکوم

یافته های محققان مؤسسه امنیتی چک پوینت نشان می دهد حدود 400 حفره امنیتی در پردازنده سیگنال های دیجیتال انواع تراشه های کوالکوم وجود دارد که کاربرد گسترده آن در ده ها گوشی هوشمند در سراسر جهان امنیت میلیون ها نفر را تهدید می کند.

پردازنده های یادشده وظایف مختلفی را بر عهده دارند که از جمله آنها می توان به تسهیل شارژ گوشی، ارائه خدمات صوتی، فعال کردن حسگرهای گوناگون و غیره اشاره کرد.

هکرها با سوءاستفاده از این آسیب پذیری ها می توانند به اطلاعات خصوصی مالکان گوشی های هوشمند دسترسی یابند یا حتی گوشی های هدف را به ابزار جاسوسی مبدل کنند. همچنین از همین طریق می توان حملات موسوم به دی او اس را بر علیه تلفن های همراه انجام داد و آنها را به طور کامل از کار انداخت.

چک پوینت تصریح کرده که اطلاعات مربوط به این آسیب پذیری ها را در اختیار کوالکوم، شرکت های سازنده گوشی و برخی شرکت های فناوری دیگر گذاشته و امید می رود برای برطرف این مسائل اقدام شود. کوالکوم نیز از برنامه ریزی برای برطرف کردن آسیب پذیری های یادشده خبر داده و افزوده که تا حال گزارشی دال بر سوءاستفاده از حفره های امنیتی مذکور به دست نیامده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1190

به "وجود حفره امنیتی در تراشه های کوالکوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود حفره امنیتی در تراشه های کوالکوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید