وحشت خالق ChatGPT از هیولایی که خودش ساخته!

به گزارش مجله اینمن، آلتمن نتوانست نگرانی خود را کتمان کند و اقرار کرد که حذف مشاغل به وسیله هوش مصنوعی در آینده نه چندان دور، غیرممکن نیست. او هم چنین با اطمینان از توانایی بشر برای انطباق با تغییرات عمده فناوری سخن گفت، اما هشدار داد که این تغییرات می تواند چالش های مهمی را در نحوه زندگی ما ایجاد نمایند.

وحشت خالق ChatGPT از هیولایی که خودش ساخته!

گجت نیوز نوشت: سم آلتمن، مدیرعامل شرکت سازنده ChatGPT نیز نتوانست نگرانی خود را از احتمال حذف مشاغل به وسیله هوش مصنوعی و سایر تهدیدات این فناوری پنهان کند.

سام آلتمن، مدیرعامل اوپن ای آی، اخیرا نگرانی خود را در خصوص تاثیرات بالقوه GPT-4، آخرین مدل مبتنی بر هوش مصنوعی این شرکت، به طور علنی ابراز نموده است. وی در مصاحبه با شبکه ABC News اعتراف کرد که از احتمال حذف مشاغل به وسیله این چت بات و سایر فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی، در هراس است.

آلتمن هم چنین در خصوص احتمال استفاده از ChatGPT در جهت طراحی اهداف مخرب مانند پخش اطلاعات نادرست در مقایس بزرگ یا حملات سایبری نیر هشدار داد. او اذعان کرد علی رغم آنکه چت جی پی تی تا حد زیادی تحت کنترل انسانی است، این خطر وجود دارد که افراد یا سازمان های دیگر از این محدودیت های ایمنی استفاده ننمایند.

حذف مشاغل به وسیله هوش مصنوعی، نگرانی بنیان گذار OpenAI

آلتمن در ادامه اضافه نمود که بشر مدت زمان محدودی برای تنظیم و مدیریت فناوری های هوش مصنوعی نظیر چت جی پی تی دارد. OpenAI که اخیرا از نسخه نو چت بات خود تحت عنوان GPT-4 رونمایی نموده، مدعی شده که این نسخه در مقایسه با نسل قبل خلاقانه تر و مشارکتی تر است. این شرکت هم چنین با عرضه اشتراک سرویس ChatGPT Plus، دسترسی زودهنگام به آخرین ویژگی های هوش مصنوعی خود را ارائه می دهد.

بااین حال، آلتمن نتوانست نگرانی خود را کتمان کند و اقرار کرد که حذف مشاغل به وسیله هوش مصنوعی در آینده نه چندان دور، غیرممکن نیست. او هم چنین با اطمینان از توانایی بشر برای انطباق با تغییرات عمده فناوری سخن گفت، اما هشدار داد که این تغییرات می تواند چالش های مهمی را در نحوه زندگی ما ایجاد نمایند.

به طور کلی، اظهارات اخیر سم آلتمن ماهیت پیچیده و غیرقابل پیش بینی فناوری هوش مصنوعی و تاثیر بالقوه آن بر جامعه را برجسته می نماید. در حالی که AI از پتانسیل بالایی برای تحول صنایع مختلف برخوردار بوده، چالش های و خطرات قابل توجهی را به همراه دارد که باید به آنها با جدیت و فوریت توجه گردد. بنابراین همراه با تکامل و پیشرفت هوش مصنوعی، آنالیز و مدیریت تاثیر این فناوری بر جامعه نیز از ضرورت بالایی برخوردار است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 29 اسفند 1401 بروزرسانی: 29 اسفند 1401 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 2250

به "وحشت خالق ChatGPT از هیولایی که خودش ساخته!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحشت خالق ChatGPT از هیولایی که خودش ساخته!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید