پمپئو: آزمایش موشکی کره شمالی تاثیری در مذاکرات ندارد

به گزارش اینمن، وزیر امور خارجه آمریکا با ناچیز شمردن پرتاب های موشکی اخیر کره شمالی، گفت آن ها چشم اندازها برای مذاکرات درباره تسلیحات هسته ای پیونگ یانگ را دگرگون نخواهند کرد.

پمپئو: آزمایش موشکی کره شمالی تاثیری در مذاکرات ندارد

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در واکنش به پرتاب های موشکی روز سه شنبه کره شمالی که هشداری علیه مانورهای نظامی مشترک آمریکا - کره جنوبی بود، به اینمن گفت این تحولات تاثیری بر رویکرد واشنگتن بر این منطقه ندارد.

این پرتاب های جدید چهارمین ست از موشک هایی بود که کره شمالی ظرف دو هفته گذشته شلیک نموده است. شلیک های آزمایشی روز سه شنبه واکنشی به شروع مانورهای مشترک شبیه سازی کامپوتری ارتش های آمریکا و کره جنوبی از روز دوشنبه بود. هدف این مانورها، سنجش قابلیت سئول برای اجرای کنترل عملیاتی در زمان جنگ عنوان شده است.

پامپئو در پاسخ به اینکه پرتاب های فوق جو مذاکرات خلع سلاح هسته ای را تحت تاثیر قرار می دهد یا خیر پاسخ منفی داد. او اضافه کرد: استراتژی دولت ترامپ در رابطه با کره شمالی تغییری ننموده است. کوشش ما تحقق خلع سلاح هسته ای کامل و نهایی کره شمالی است. ما امیدواریم که در هفته های آینده برای رسیدن به این هدف به میز مذاکره بازگردیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا گفت، پرتاب های اخیر کره شمالی شامل موشک های بالستیک میان برد و دوربرد که سال 2017 و 2018 حساسیت هایی را ایجاد کرد، نبود و اینکه پیونگ یانگ از سپتامبر 2017 تسلیحات هسته ای آزمایش ننموده است. او گفت: این ها چیزهای خوبی هستند.

مایک پامپئو با اشاره به نشست های دونالد ترامپ و کیم جونگ اون که وعده مبهم خلع سلاح هسته ای را به دنبال داشت، گفت: وظیفه اکنون ما تحقق موارد مورد توافق این دو رهبر در ژوئن سال گذشته در سنگاپور است. ما قویا روی آن متمرکز هستیم و برای مذاکرات ظرف چند هفته آینده برنامه ریزی می کنیم و پیش بینی می کنیم که تیم دو طرف دور هم جمع شوند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 259

به "پمپئو: آزمایش موشکی کره شمالی تاثیری در مذاکرات ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: آزمایش موشکی کره شمالی تاثیری در مذاکرات ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید