پیشتازی 13 درصدی بایدن در مقابل ترامپ بعد از مناظره اول

به گزارش اینمن، در نظرسنجی اجرا شده در سطح ملی بعد از مناظره انتخاباتی اول در آمریکا، 54 درصد از بایدن و 41 درصد از ترامپ حمایت شد.

پیشتازی 13 درصدی بایدن در مقابل ترامپ بعد از مناظره اول

به گزارش فارس، نظرسنجی شبکه سی ان بی سی و مرکز تحقیقاتی چنج ریسرچ در سطح ملی نشان داده جو بایدن نامزد حزب دموکرات آمریکا بعد از اولین مناظره با دونالد ترامپ، 13 درصد از وی پیش افتاده است.

به گزارش وبگاه خبری هیل، بایدن در این نظرسنجی 54 درصد آرا را در مقابل 41 درصد آرای ترامپ از آن خود کرد. در این نظرسنجی 53 درصد رای دهندگان احتمالی هم گفتند که در اولین مناظره بایدن در مقابل ترامپ عملکرد بهتری داشت. در مقابل تنها 29 درصد ترامپ را بهتر از رقیب دموکراتش دانستند.

همچنین 45 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی اعتقاد داشتند ترامپ در مناظره سه شنبه شب به وقت آمریکا کمتر از انتظار ظاهر شد و تنها 11 درصد همین نظر را درباره بایدن داشتند.

در این نظرسنجی احساسات مردم آمریکا درباره مناظره نخست هم مورد پرسش واقع شد. بیش از سه چهارم (77 درصد) پاسخ دهندگان گفتند که این مناظره حس افتخار به آمریکایی بودن در آن ها ایجاد نکرد.

بعد از مناقشه پرهرج ومرج و پر از توهین سه شنبه شب، کمیسیون مناظره های انتخاباتی ریاست جمهوری در آمریکا اعلام کرده تغییرات احتمالی قوانین و قالب مباحثات 15 و 22 اکتبر را بررسی می کند. همچنین درخواست هایی مطرح شده مبنی بر این که مجریان مناظرات بتوانند میکروفون نامزد ها را در صورت نقض شدن قوانین مناظره از سوی آن ها قطع کنند.

نظرسنجی مذکور با شرکت 925 رای دهنده احتمالی از 29 تا 30 سپتامبر با حاشیه خطای مثبت و منفی 3.22 انجام شد. نتایج در خصوص مناظره هم با شرکت 796 رای دهنده احتمالی و با درصد خطای مثبت و منفی 3.47 به دست آمد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1258

به "پیشتازی 13 درصدی بایدن در مقابل ترامپ بعد از مناظره اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشتازی 13 درصدی بایدن در مقابل ترامپ بعد از مناظره اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید