کارگران ؛ محروم از بسته های حمایتی و سبد کالا

به گزارش اینمن، متاسفانه بسیاری از کارخانه ها امروز نقدینگی ندارند که بتوانند به کارگران خود یاری های غیر نقدی داشته باشند و کارگران از سبد کالا گرفته تا بسته حمایتی و یاری معیشتی عمدتا بی بهره بوده اند.

کارگران ؛ محروم از بسته های حمایتی و سبد کالا

به گزارش اینمن، دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران لزوم توجه ویژه به معیشت و خواربار کارگران در سال آینده را خواهان شد و گفت: درصد افزایش حداقل دستمزد سال 1399 کارگران نباید از مصوب سال گذشته کمتر باشد.

هادی ابوی در گفت وگو با ایسنا، درباره درصد افزایش حقوق کارگران در سال آینده اظهار کرد:درصد افزایش حداقل دستمزد کارگران در سال آینده نباید از نرخ مصوب سال گذشته کمتر باشد و غیر از این کم لطفی به جامعه کارگری است چون همین حالا با دستمزدی که سال گذشته در شورای عالی کار به تصویب رسید، بسیاری از خانوارهای کارگری نمی توانند از عهده امرار معاش خود برآیند و معیشت آنها با توجه به شرایط مالی و افزایش هزینه ها، به سختی می گذرد.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به خواربار و معیشت کارگران در سال آینده، گفت: متاسفانه بسیاری از کارخانه ها امروز نقدینگی ندارند که بتوانند به کارگران خود یاری های غیر نقدی داشته باشند و کارگران از سبد کالا گرفته تا بسته حمایتی و یاری معیشتی عمدتا بی بهره بوده اند لذا انتظار داریم بحث افزایش بن خواربار و اختصاص سبد کالا و یاریهای غیرنقدی برای کارگران به طور ویژه دیده گردد و شورای عالی کار اختصاص ماهانه سبد کالا به کارگران را تصویب کند.

دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشارها به اعلام افزایش 15 درصدی حقوق کارمندان دولت در سال آینده گفت: کارکنان دولت از مزایای رفاهی و انگیزشی برخوردارند و به آنها کارانه و سبد کالای ماهانه داده می گردد ولی کارگران فاقد همه این مزایا هستند و عمدتا از دریافت سبد کالا و بسته حمایتی تا یاری معیشتی محرومند. عمده کارگران در بخشهای صنوف و خدمات فعالیت می نمایند و به شدت نیازمند دریافت این یاریها هستند اما به دلیل نبود نقدینگی، یاریهای غیرنقدی کارخانه های صنعتی به نیروهای کار نیز کمرنگ شده است.

  • معین دستمزد سال 99 با در نظر دریافت واقعیتهای روز جامعه

ابوی در سرانجام بر لزوم معین هرچه سریع تر رقم هزینه سبد معیشت کارگران در کمیته دستمزد شورای عالی کار تاکید نمود و گفت: شورای عالی کار از هفته های آینده به طور جدی وارد مذاکرات مزد سال 99 خواهد شد و انتظار داریم با درنظر دریافت واقعیتهای روز جامعه و لمس شرایط زندگی کارگران رقم دستمزد را معین کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 774

به "کارگران ؛ محروم از بسته های حمایتی و سبد کالا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگران ؛ محروم از بسته های حمایتی و سبد کالا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید