گردشگران با لبخند روحانی و ظریف به ایران نمی آیند، سلطانی فر سرمان کلاه گذاشت

به گزارش اینمن، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور با اشاره به اینکه کسانی که نوکر مدیران دولتی باشند بهترین درجه های آژانس ها را دریافت می نمایند، گفت: گردشگران خارجی با لبخند روحانی و ظریف به ایران سفر نمی نمایند.

گردشگران با لبخند روحانی و ظریف به ایران نمی آیند، سلطانی فر سرمان کلاه گذاشت

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرنگاران، محمدحسن کرمانی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با انتقاد از مصوبه سازمان میراث فرهنگی که مهرماه سال گذشته اجازه آن از دولت گرفته شد، گفت: این مصوبه بدون هماهنگی و دریافت نظر تشکل های تخصصی گردشگری بود و ما به دخالت سازمان میراث فرهنگی نسبت به فعالیت های مستقل تشکل های گردشگری اعتراض داریم.

وی با اشاره به اینکه دولت هرجا که ضعف داشته باشد آن را به تشکل ها نسبت می دهد، گفت: دولت باید قانون را اصلاح و حقوق را به تشکل ها واگذار کند و بعد بازخواست کند. همچنین بودجه نباید در اختیارش باشد، ولی همواره دولت ضعف هایش را به تشکل ها ربط می دهد چه دولت یازدهم و چه دولت های گذشته.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور ادامه داد: دولت یازدهم چون از همهمه خوشش نمی آمد با موضوع آقای سلطانی فر رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی با ما جلساتی برگزار کرد ولی این جلسات در زمانی برگزار گردید که مصوبه ای که ما به آن اعتراض داریم اجازه آن را از دولت گرفته بودند یعنی به نوعی این مصوبه را برای ما رو کردند، در حالی که طبق قانون کار تشکل ها مستقل هستند کما اینکه به همان قانون کار هم ضعف هایی وارد است، بنده پیشنهاد کردم تا شورای عالی تشکل های گردشگری با موضوع آژانس ها، هتل ها و تشکل های ملی تشکیل گردد تا سازمان میراث فرهنگی هم فقط یک نماینده داشته باشد؛ این حرف ها را با سلطانی فر به جمع بندی رسیدیم و توافق کردیم طی چند جلسه دیگر به نتیجه برسیم ولی در نهایت وی به وزارت ورزش رفتند.

کرمانی توضیح داد: ما معتقدیم سلطانی فر سر ما کلاه گذاشت. بنابراین با وجود آنکه ما نسبت به مصوبه سال گذشته میراث فرهنگی به دیوان عدالت شکایت نموده بودیم آن را به خاطر توافق هایی که کردیم علنی نکردیم ولی امروز با توجه به شرایط پیش آمده و جابه جایی مدیران و رها کردن مطالبات ما این شکایت را علنی می کنیم و هم اکنون نیز شکایت ما در بخش عمومی دیوان عدالت اداری در حال آنالیز است.

وی با بیان اینکه به هر حال امورات حوزه های گردشگری براساس قانون برعهده انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور است، مطرح کرد: سرمایه و اشتغال این صنف با ما است. در حالی که مدیران دولتی جابه جا می شوند و این ما هستیم که باید پاسخگو باشیم و نوعا نیز مدیران دولتی ناآگاهی از منافع مردم هستند، مثلا طرحی عنوان شد برای درجه بندی آژانس ها، در حالی که در هیچ جای جهان آژانس ها درجه بندی نمی شوند بلکه همواره و از بدو آغاز کار هتل ها این هتل ها بودند که درجه بندی می شدند. حال این سوال پیش می آید که اگر چنین طرح هایی اختراع است مدیران دولتی مخترع نیستند و اگر تقلید است چرا در هیچ جای جهان اجرا نشده است.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی کشور در پایان اعلام کرد: درجه بندی بی ضابطه آژانس ها ویرانی آنهاست چون آنها ضوابط هتل ها را ندارند و در نهایت کسانی که نوکر مدیران دولتی باشند مسلما بهترین درجه بندی آژانس ها را دریافت می نمایند.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 711

به "گردشگران با لبخند روحانی و ظریف به ایران نمی آیند، سلطانی فر سرمان کلاه گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگران با لبخند روحانی و ظریف به ایران نمی آیند، سلطانی فر سرمان کلاه گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید