گلایه فرماندار دلگان از تعرفه های بالای برق

به گزارش اینمن، فرماندار دلگان گفت: الگوی محاسبه کنونی تعرفه های برق در دلگان بی انصافی است و احتیاج به تجدید نظر در تعریف فصل گرمسیری دارد، تعرفه ها کمرشکن و پرداخت آن از عهده بخش زیادی از مردم خارج است.

گلایه فرماندار دلگان از تعرفه های بالای برق

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، مجتبی شجاعی امروز با بیان این مطلب اضافه نمود: با اینکه دلگان تا ابان ماه به علت گرمای هوا شهروندان مجبور به استفاده از سیستم های سرمایشی پرمصرف هستند، در حال حاضر تعرفه مهرماه غیرگرمسیر محاسبه می گردد که باید وزارت نیرو تعرفه مهرماه را به روال سابق یعنی گرمسیر نوع 2 برگرداند.

وی توضیح داد: متاسفانه مصرف صفر تا *هزار* کیلووات در تعرفه گرمسیری نوع 2 با نرخ 385 ریال محاسبه می گردد در حالی که متاسفانه در حال حاضر تعرفه مهرماه تعرفه عادی محسوب و در تعرفه عادی صفر تا *صد* کیلووات اول با نرخ 524 ریال محاسبه می گردد که احتیاج به کارشناسی و تجدید نظر مجدد دارد.

فرماندار دلگان اضافه نمود: اقدام و مکاتبه مشترکی به اتفاق مدیر توزیع برق استان به منظور تجدید نظر در تعرفه گرمسیری در دلگان و بازنگری تعریف فصل گرما اجرا شده است و از طرفی استاندار نیز خواهان آنالیز موضوع تعرفه ها و استاندارد سازی بر مبنای واقعیت هر منطقه هستند به شکلی که تا جایی که مقدور است به مردم یاری گردد.

شجاعی گفت: شبکه برقرسانی در دلگان در حال توسعه و گسترش در روستاهای کوچک و بزرگی که توسعه جغرافیایی و محلی داشتند، است و هم فعالیتهای اصلاح شبکه با سرعت در حال انجام قرار گرفته است که دولت کارنامه موفقی در توسعه زیرساختهای برق در منطقه داشته است.

وی ادامه داد: بسیاری از شهرهای استان ها هستند که هوای این شهرها از دلگان خنک تر است و یا نزدیک به دمای شهرستان دلگان است، که مطابق با تعرفه مناطق گرمسیری 2 و حتی 1 محاسبه و هزینه بهای برق را می پردازند ولی متأسفانه برای دلگان چنین تصمیمی وجود ندارد که مستلزم بازنگری است.

وی اعلام کرد: جالب است که جیرفت، کهنوج، قلعه گنج، عنبر آباد، رودبار جنوب، منوجان و فاریاب و چند شهر سیستان و بلوچستان هم مهرماه، تعرفه گرمسیری نوع 1 دارند ولی دلگان این چنین نیست که امیدواریم با پیگیری های فرمانداری و شرکت برق استان و حمایت های استانداری، موضوع مرتفع گردد.

شجاعی گفت: جالب تر این که بعضی نقاط که آب و هوای مشابه دلگان دارند 9 ماه سال را از تعرفه نوع 1 بهره می برند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 630

به "گلایه فرماندار دلگان از تعرفه های بالای برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گلایه فرماندار دلگان از تعرفه های بالای برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید