گویا: رعایت پروتکل ها به زیر 45 درصد نزول کرد ، واکسیناسیون به تنهایی عامل کاهش موارد مرگ و میر نیست

به گزارش مجله اینمن، رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت گفت: متأسفانه هنوز سطح رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، راضی کننده نیست و کمتر از 45 درصد است .

گویا: رعایت پروتکل ها به زیر 45 درصد نزول کرد ، واکسیناسیون به تنهایی عامل کاهش موارد مرگ و میر نیست

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، محمد مهدی گویا با بیان این مطلب گفت: هیچ وقت واکسیناسیون به تنهایی عامل کاهش موارد ابتلاء و مرگ و میر نیست. واکسیناسیون یکی از مهمترین عوامل کاهش ابتلاء و فوت است و از سوی دیگر رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه عدم حضور دسته جمعی در اجتماعات مختلف که بارها تاکید شده، می تواند در کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا مؤثر باشد.

وی اضافه نمود: موج ششم بیماری کرونا می تواند در کشور ایجاد گردد و دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. هنوز به واکسیناسیون کامل و با پوشش بالا دست پیدا نکرده ایم. فرا رسیدن فصل سرما، حضور در اجتماعات و بازگشایی مدارس اگر کارشناسی نشده و حساب نشده باشد می تواند باعث افزایش موارد بیماری در کشور گردد و ما را به سمت موج ششم بیماری ببرد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت اعلام نمود: از مردم تقاضا داریم که علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، افرادی که هنوز برای واکسیناسیون اقدامی نکرده اند، به سرعت این کار را انجام دهند. واکسیناسیون دانش آموزان برای ما خیلی مهم است و پوشش واکسیناسیون در این گروه سنی باید افزایش پیدا کند تا اطمینان خاطر بیشتری داشته باشیم.

گویا توضیح داد: متأسفانه هنوز سطح رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور، راضی نماینده نیست و کمتر از 45 درصد است البته اندازه رعایت پروتکل ها در نقاط مختلف کشور، فرق دارد به گونه ای که در بعضی شهرستانها به بالای 60 تا 70 درصد اما در بعضی دیگر کمتر از 40 درصد است. افزایش سطح رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور احتیاج به تبلیغات، اطلاع رسانی و گفتگوی محلی با مردم در منطقه ها مختلف دارد.

وی یادآور شد: ابتلاء به بیماری زونا و سرخک هیچ ارتباطی به بیماری کرونا ندارد اما هر کدام از این بیماری به درجاتی، سیستم ایمنی بدن را درگیر می نمایند. اگر فردی به زونا یا سرخک مبتلا گردد چون سیستم ایمنی او، ضعیف می گردد و در صورتی که به کرونا نیز مبتلا گردد، نوع کرونا در این فرد، ممکن است شدیدتر باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1951

به "گویا: رعایت پروتکل ها به زیر 45 درصد نزول کرد ، واکسیناسیون به تنهایی عامل کاهش موارد مرگ و میر نیست" امتیاز دهید

1 کاربر به "گویا: رعایت پروتکل ها به زیر 45 درصد نزول کرد ، واکسیناسیون به تنهایی عامل کاهش موارد مرگ و میر نیست" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گویا: رعایت پروتکل ها به زیر 45 درصد نزول کرد ، واکسیناسیون به تنهایی عامل کاهش موارد مرگ و میر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید