یارانه 120 هزار تومانی در راه است

به گزارش اینمن، به گزارش خبرنگاران، طی ماه های گذشته با توجه به شرایط تامین کالاهای اساسی و مشکلاتی که در این رابطه برای مردم وجود داشت، مجلس طرح یک فوریتی طرح تامین کالاهای اساسی را مصوب کرد که طی آن پیشنهاداتی در رابطه با توزیع کالاهای اساسی در قالب کالابرگ یا کارت الکترونیک مطرح بود. در این مدت نیز قرار بود سازمان برنامه و بودجه طرح را آنالیز کند و در رابطه با تامین منابع آن تصمیم گیری گردد.

یارانه 120 هزار تومانی در راه است

آنطور که در نهایت کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مصوب شده از این حکایت دارد که دولت ملزم به پرداخت یارانه تامین کالاهای اساسی خواهد نمود.

براین اساس قرار است مبلغ 120 هزار تومان برای هریک از افراد سه دهک اول و 60 هزار تومان برای هر یک از سایر دهک ها واریز گردد که به حساب کارت یارانه نقدی آنها خواهد بود.

طبق پیش بینی انجام شده این یارانه قرار است به خانواده های کم برخوردار تعلق می گیرد که ظاهرا افراد شناسایی شده در طرح معیشت خانوار خواهند بود.

طرح معیشتی همان طرحی است که از سال گذشته و با اصلاح قیمت بنزین در دستور کار نهاده شد و طی آن مابه التفاوت ایجاد شده به خانوارهای هدف پرداخت شده بود که قرار بود حدود 60 میلیون نفر از بین جمعیت 78 میلیونی یارانه بگیر گزینش شده و پرداخت یاری های معیشتی به آنها شروع شد.

یاری های معیشتی به تناسب اعضای خانوار متفاوت بوده و از این قرار است که در هر ماه برای خانواده های یک نفره 55 هزار تومان، دو نفره 103 هزار، سه نفره 138 هزار، چهار نفره 172 هزار و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان پرداخت می گردد.

براین اساس اگر قرار باشد یارانه 120 هزار تومانی کالاهای اساسی نیز با مصوبه نهایی مجلس از سوی دولت پرداخت گردد آن گاه سه یارانه نقدی در هر ماه پرداخت خواهد شد، اول یارانه 45 هزار و 500 تومانی که از سال 1389 در دستور کار دولت ها بوده است، یاری های معیشتی که از محل مابه التفاوت بنزین تامین می گردد و یارانه کالاهای اساسی که طبق مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه باید از نیمه دوم سال جاری به خانوارهای مشمول که همان افراد دریافت کننده یاری های معیشتی هستند پرداخت گردد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1287

به "یارانه 120 هزار تومانی در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یارانه 120 هزار تومانی در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید