آخرین شرایط پرداخت معوقات یارانه 300 و 400 هزار تومانی

به گزارش مجله اینمن، طبق اعلام سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها، فرایند آنالیز برای پرداخت معوقات یارانه افراد مشمول، در حال اجرا است و به زودی با تکمیل اطلاعات، به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

آخرین شرایط پرداخت معوقات یارانه 300 و 400 هزار تومانی

به گزارش ایسنا، معوقه یارانه ها مربوط به دو گروه است؛ کسانی که تا اردیبهشت سال جاری یارانه نقدی دریافت می کردند، ولی با واریز مبالغ نو، به عنوان دهک پردرآمد یارانه آن ها قطع شد و در سامانه hemayat.mcls.gov.ir اعتراض خود را ثبت نموده و درخواست بازبینی دهک بندی را داشتند. گروه دیگر کسانی که تا پیش از این یارانه ای دریافت ننموده و از اردیبهشت ماه برای ثبت نام در سامانه my.gov.ir اقدام کردند. درنهایت درخواست های هر دو گروه آنالیز و افرادی که بین دهک اول تا نهم نهاده شدند، به فهرست یارانه بگیران اضافه شدند.

بر این اساس برای افراد معترض، همراه با یارانه تیرماه، اولین پرداخت انجام شد و حدود یک هفته بعد برای ثبت نام نمایندگان نیز به تناسب دهکی که در آن قرار داشتند، یک پرداخت پرداخت صورت گرفت. قرار بود که یارانه اردیبهشت و خرداد (مبالغ نو) نیز به عنوان معوقه برای آن ها پرداخت گردد که در اعلام اولیه اواخر تیرماه مطرح بود، ولی تا به امروز واریز نشده است.

در رابطه با آخرین شرایط پرداخت معوقات یارانه و زمان آن که مورد سوال افراد مشمول نهاده شده است، حسینی، سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها گفته است که این تاخیر به معنی عدم پرداخت معوقات نیست و حتما اتفاق خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه آنالیز شرایط مشمولان در حال اجرا است، شرح داد: در خصوص افرادی که نسبت به قطع یارانه خود اعتراض نموده بودند، قبلا یک مرحله یارانه 300 هزار تومانی واریز و مسدود شده بود که این رقم متعلق به دهک چهار تا 9 است، بنابراین باید برای کسانی که دهک اول تا سوم تشخیص داده شده اند، این مبلغ به تناسب پرداختی برای آن ها که هر نفر 400 هزار تومان است، تغییر کند. از این رو باید فرایند آنالیز و انجام محاسبات طی شده و پرداخت های اجرا شده در قالب دهک بندی انجام شده انجام گردد.

به گفته سخنگوی سازمان هدفمندی یارانه ها، به محض تکمیل جریان آنالیز و محاسبات، معوقه اردیبهشت و خرداد به حساب مشمولان واریز می گردد.

یارانه های نقدی از سال 1389 با آغاز طرح هدفمندی یارانه ها با مبلغ 45 هزار و 500 تومان به ازای هر نفر در حال پرداخت بود و از سال 1398 نیز با افزایش قیمت بنزین، یارانه معیشتی از محل این مابه التفاوت در دستور کار نهاده شد که دولت حدود 60 میلیون نفر از بین 78 میلیون نفر یارانه بگیر نقدی را گزینش و مبلغی بین 55 تا 205 هزار تومان به تناسب اعضای خانوار پرداخت کرد.

اما از اردیبهشت سال جاری و با اقدام برای حذف ارز ترجیحی و اصلاح نظام یارانه ای، رویه پرداخت تغییر و با حذف حدود شش میلیون نفر تحت عنوان دهک دهم، پرداخت برای 9 دهک دیگر آغاز شد. برای دهک اول تا سوم به ازای هر نفر 400 هزار تومان و دهک چهار تا شش نیز هر نفر 300 هزار تومان در هر ماه پرداخت می گردد.

متقاضیان دریافت یارانه همچنان می توانند نسبت به ثبت اعتراض به علت قطع یارانه و یا ثبت نام برای ورود به فهرست یارانه بگیران اقدام نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 10 مرداد 1401 بروزرسانی: 10 مرداد 1401 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 2135

به "آخرین شرایط پرداخت معوقات یارانه 300 و 400 هزار تومانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط پرداخت معوقات یارانه 300 و 400 هزار تومانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید