آشنایی با مراحل پرواز، همه چیز در خصوص سوار شدن به هواپیما

به گزارش اینمن، قبل از مراجعه به فرودگاه، نخستین و مهم ترین در هر سفر هوایی مرحله خرید بلیط هواپیما است. برای خرید بلیط هواپیما می توانید با استفاده از کجارو می توانید بلیط مقرون به صرفه هواپیما به مقصد مورد نظر خود را از بین پیشنهاد ده ها فروشنده معتبر بلیط در کشور یافته و به آسانی تهیه کنید.

آشنایی با مراحل پرواز، همه چیز در خصوص سوار شدن به هواپیما

پس از تهیه بلیط، مسافر در موعد مقرر باید جهت انجام مراحل پیش از پرواز به فرودگاه مراجعه کند. نکته قابل توجه اینکه پرواز از مراحل مختلفی تشکیل شده که هر کدام باید به درستی و به دقت طی شده و انجام شوند.

اولین مرحله از پرواز چک این نام دارد. برای اینکه این مرحله را به درستی طی کنید باید بلیط، کارت شناسایی و گذرنامه (در صورت احتیاج) را به همراه داشته باشید؛ از گیت امنیتی عبور کنید؛ گیت پرواز خود را پیدا کنید و منتظر بمانید. از این نقطه به بعد مرحله سوار شدن به هواپیما آغاز می گردد. در این مرحله نکاتی وجود دارند که توجه به آن ها لازم است.

منتظر بمانید تا زمان سوار شدن فرا برسد

حدود نیم ساعت پیش از تیک آف هواپیما، زمان سوار شدن به هواپیما فرا می رسد. مرحله سوار شدن به هواپیما در بخش های مختلفی صورت می پذیرد. حتما کارت پرواز خود را چک کنید تا ببنید به چه صورت و از چه طریقی باید این مرحله را انجام دهید. در ادامه حتما به نکته زیر هم توجه کنید و آن را مد نظر قرار دهید:

در زمان سوار شدن به هواپیما، اول از همه مسافران بخش درجه یک یا فرست کلاس سوار می شوند و در ادامه مسافرین بخش درجه تجاری یا بیزینس کلاس سوار خواهند شد و پس از آن افراد ناتوان و نوزادان سوار خواهند شد.

کارت پرواز خود را مجددا نشان دهید

پس از اینکه در صف سوار شدن منتظر ماندید، در پایانی کار یکی از مسئولین فرودگاه کارت پرواز شما را چک خواهد نمود. حتما به این نکته توجه داشته باشید که اگر پروازتان داخلی است، تنها کارت پروازتان چک می گردد و احتیاجی به نشان دادن کارت شناسایی نخواهید داشت؛ اما اگر پروازتان بین المللی است، در کنار کارت پرواز، گذرنامه شما هم آنالیز خواهد شد. پس از این مرحله همچنان کارت پرواز خود را آماده در دست داشته باشید چراکه برخی اوقات ممکن است درون هواپیما هم مجددا کارت پروازتان به وسیله مهماندارن چک گردد.

به سمت راهرویی که به هواپیما منتهی می گردد حرکت کنید

بیشتر راهروهای منتهی به هواپیما جهت کوتاهی دارند اما گاهی اوقات پیش می آید که با برخی از راهروهای طولانی تر و حتی پیچ در پیچ تر روبرو شوید. راهرو را تا پایان طی کنید.

اگر نتوانستید جایگاه خود را پیدا کنید می توانید از مهمانداران یاری بگیرید!

معمولا پس از چک شدن کارت پرواز و طی کردن راهرو منتهی به هواپیما، همچنان افراد جلوی شما حضور دارند پس ممکن است مجددا در صف قرار بگیرید تا سوار هواپیما شوید. شماره جایگاه خود را چک کنید و جایگاه مورد نظر را پیدا کنید. مطمئن شوید که در ردیف درستی قرار دارید و جایگاه خود را به درستی پیدا نموده اید.

اگر در پیدا کردن جایگاه خود مشکل دارید از سایر مسافران شماره ردیف و جایگاه شان را بپرسید و با یاری آن ها جایگاه خود را پیدا کنید. در نظر داشته باشید که بیشتر مهمانداران پیش از پرواز مشغول آماده سازی مقدمات پرواز هستند اما اگر نتوانستید جایگاه خود را پیدا کنید می توانید منتظر آن ها بمانید و از آن ها یاری بگیرید.

وسایل همراه خود را جا دهید

هنگامی که جایگاه خود را پیدا کردید، کیف های کوچک خود را در پایین جایگاه قرار دهید؛ سپس محفظه بالای سر خود را چک کنید و کیف بزرگتر خود را در آنجا قرار دهید. شاید در قرار دادن کیف در محفظه بالای جایگاه دچار مشکل شوید. در این صورت با مهمانداران صحبت کنید و از آن ها یاری بگیرید. هنگامی که وسایل خود را در محفظه قرار دادید بر روی جایگاه بنشینید و کیف کوچک خود را در جلوی پا قرار دهید.

راحت بنشینید!

تمامی مراحل به درستی صورت گرفته اند. اکنون زمان آن فرا رسیده تا آرام و راحت بنشینید تا زمانیکه به مقصد برسید. در طول پرواز بسته به نوع پروازتان ممکن است برای شما خوراکی یا نوشیدنی سرو گردد. در صورت احتیاج، سرویس های بهداشتی در جلو و عقب هواپیما قرار خواهند داشت. در صورت داشتن هرگونه سوالی در طول پرواز می توانید از مهمانداران یاری بگیرید و سوال بپرسید.

منبع: گردشبان
انتشار: 19 مرداد 1400 بروزرسانی: 19 مرداد 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1775

به "آشنایی با مراحل پرواز، همه چیز در خصوص سوار شدن به هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با مراحل پرواز، همه چیز در خصوص سوار شدن به هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید