ایران 2 - 3 آلمان، اشتباهات ملی پوشان کار دست ایران داد!

به گزارش مجله اینمن، تیم ملی والیبال ایران در دور نهم رقابت های لیگ ملت های والیبال به مصاف آلمان رفت و 3 بر 2 تن به شکست داد.

ایران 2 - 3 آلمان، اشتباهات ملی پوشان کار دست ایران داد!

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال مردان ایران در نهمین دور از رقابت های لیگ ملت ها، آدینه 21 خرداد از ساعت 12:30 به مصاف آلمان رفت و با نتیجه 3 بر 2 تن به شکست داد.

بلندقامتان ایران در حالی مقابل آلمان صف آرایی کردند که در هشت بازی گذشته به پنج پیروزی دست یافته بودند. ملی پوشان ایران در بازی اول و دوم مقابل ژاپن و روسیه تن به شکست داده اما در بازی سوم تا هفتم مقابل هلند، کانادا، ایتالیا، بلغارستان و آمریکا به پیروزی رسیدند.

بلندقامتان ایران در بازی روز گذشته در یک بازی نزدیک بازی را به صربستان، قهرمان اروپا واگذار کردند.

تیم ملی آلمان در این رقابت ها پیروز شده تنها به سه پیروزی دست یابد. آلمان مقابل استرالیا، بلغارستان و اسلوونی به پیروزی رسید و مقابل تیم های فرانسه، آرژانتین، هلند، صربستان و آمریکا تن به شکست داد.

دو تیم درحالی به مصاف هم رفتند که ملی پوشان والیبال ایران با کسب پنج پیروزی با 16 امتیاز در رده ششم این رقابت ها واقع شده است و آلمان با سه پیروزی و 11 امتیاز، در رده دهم این رقابت ها ایستاده است.

آخرین تقابل تیم ملی ایران و تیم ملی آلمان به سال 2019 بر می گردد که ایران در این بازی پیروز شد آلمان را با نتیجه قاطع 3 بر صفر شکست دهد. گفتنی است که در 6 بازی اخیر این دو تیم هر تیم توانسته به 3 پیروزی دست پیدا کند.

بلندقامتان ایران با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، میثم صالحی، میلاد عبادی پور، مسعود غلامی، صابرکاظمی و آرمان صالحی (لیبرو) مقابل آلمان صف آرایی کردند.

ست اول: ایران 25 - 23 آلمان

در امتیاز 4 به سود آلمان، رالی 30 ثانیه ای زیبا بین دو تیم شکل گرفت که در آخر تیم ملی آلمان توانست امتیاز توپ را به نام خود کند تا با نتیجه 4 بر 2 از ایران جلو بیفتد.

سرویس های سرعتی آلمان و اشتباهات فردی تیم ملی ایران باعث شد ملی پوشان با نتیجه 6 بر 2 عقب بیفتند که پس از ایجاد این اختلاف امتیاز، ولادیمیر آلکنو تصمیم گرفت وقت استراحت بگیرد و در این امر هم پیروز بود تا امتیازات 6-4 به سود آلمان گردد.

در ادامه کار ملی پوشان والیبال ایران عملکرد بهتری نسبت به آلمان داشتند و توانستند اختلاف امتیاز را جبران نمایند تا دو تیم در امتیاز 7 برابر شوند.

در اوایل ست اول، ایران توانست اختلاف امتیاز را جبران کند و به بازی برگردد تا تیم ملی ایران با نتیجه 10-8 از آلمان پیش بیفتد.

در پوئن 16به سود ایران، سعید معروف توانست با فریب دفاع آلمان توپ را جای خالی انداخته و امتیاز این توپ را به نام ایران کند. در اواسط بازی در ست اول، تیم ملی والیبال ایران برتر از آلمان بود و توانست با نتیجه 17-15 اختلاف خود را با آلمان حفظ کند.

صابرکاظمی در پوئن 20 به سود ایران، توانست امتیاز مستقیم از سرویس کسب کند که با تشویق ولادیمر آلکنو همراه بود.

تیم ملی والیبال آلمان نا امید نشد و توانست به بازی برگردد تا دو تیم در امتیاز 21 برابر شوند؛ بلافاصله پس از تساوی آلکنو وقت استراحت برای ایران درخواست کرد. در پوئن 24 به سود ایران، سعید معروف توانست امتیاز مستقیم از سرویس کسب کند تا ایران 24-22 از آلمان جلو بیفتد.

در انتهای ست اول این بازی، تیم ملی والیبال ایران برتر از تیم ملی آلمان بود و پیروز شد با نتیجه 25 بر 23 این ست را به نام خود کند.

ست دوم: ایران 20 - 25 آلمان

در ابتدای ست دوم این رقابت، تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی آلمان پایاپای پیش رفته و در امتیاز 3 برابر شدند.

میلاد عبادی پور ملی پوش والیبال ایران در این بازی در حد انتظار ظاهر نشد تا ایران با نتیجه 8 بر 6 از آلمان عقب بیفتد. در ادامه کار، اشتباهات فردی تیم ملی ایران بیش از آلمان بود و با این تفاصیل آلمان با نتیجه 12 بر 9 از ایران جلو افتاد.

در اواسط بازی در ست دوم، تمرکز ملی پوشان والیبال ایران به هم ریخته بود و آلکنو در امتیاز 15-10 به سود آلمان وقت استراحت گرفت.

بلندقامتان ایران در ضربات سرویس در ست دوم این ملاقات پیروز نبوده و با نتیجه 19-14 از آلمان عقب افتادند.

والیبالیست های ایران در اواخر ست دوم اختلاف امتیاز را کم کردند تا 24-20 نتیجه به سود آلمان گردد.

تیم ملی آلمان در ست دوم مقابل ایران عملکرد خوبی را از خود به نمایش گذاشت و توانست با نتیجه 25 بر 20 مقابل ایران به پیروزی برسد تا هر تیم یک ست را به نام خود کند.

ست سوم: ایران 19 - 25 آلمان

تیم ملی والیبال آلمان که برای پیروزی به این بازی آمده بود ست سوم را خوب شروع کرد و با نتیجه 3 بر 1 از ایران جلو افتاد.

میلاد عبادی پور در ابتدای این ست بار دیگر عملکرد خوبی نداشت تا آلمان با نتیجه 8 بر 3 از ایران پیش بیفتد.

در ابتدای این ست، ملی پوشان والیبال پر اشتباه ظاهر شدند تا ایران 10-3 از حریف عقب بیفتد. آلکنو پس از بهم ریختن تمرکز بلندقامتان ایران، وادی را به جای معروف داخل زمین آورد اما تاثیر گذار نبود تا آلمان با نتیجه 13-4 اختلاف خود را با ایران زیاد کند.

آلکنو پس از ناکامی در تعویض، تصمیم گرفت میلاد عبادی پور را بیرون بکشد و اسفندیار را جایگزین این بازیکن کند.

در اواسط ست سوم، بازیکنان ایران اشتباهات خود را ادامه دادند تا ملی پوشان ایران با نتیجه 17 بر 8 از آلمان عقب بیفتند.

ایران که روحیه خود را در این ست باخته بود عملکرد بسیار ضعیفی از خود به جای گذاشت و با نتیجه 25 بر 19 ست سوم را به آلمان واگذار کرد.

ست چهارم: ایران 25 - 19 آلمان

ایران درحالی پا به این ست گذاشت که تنها به برد فکر می کرد. ملی پوشان والیبال ایران درصورت باخت در این ست بازی را به آلمان واگذار می کردند.

نیمکت ایران در ست چهارم، بازیکنان داخل زمین را تشویق می کردند و سعی داشتند که روحیه آنها را افزایش دهند. سرمربی آلمان به نیمکت ایران اعتراض کرد که با پاسخ قاطع سرمربی والیبال ایران همراه بود و آلکنو با جدیتی خاص سرمربی آلمان را به سکوت دعوت کرد.

جوی که نیمکت ایران در این ست به راه انداخته بود باعث شد، ایران با نتیجه 3 بر صفر از حریف پیش بیفتد و سرمربی آلمان را وارد به دریافت وقت استراحت کند.

در ادامه کار، والیبالیست های ایران تیم برتر میدان بوده و پیروز شدند با نتیجه 8 بر 5 از حریف پیش بیفتند.

در امتیاز 10 به سود آلمان، ملی پوش این کشور توانست از سرویس پوئن کسب کند تا دو تیم در امتیاز 10 برابر شوند. در اواسط ست چهارم، بلند قامتان ایران توانستند اختلاف 3 امتیاز را به وجود آوردند و با نتیجه 14-11 از آلمان جلو بیفتند. دریافت های ضعیف در زمین ایران باعث شد آلمان به بازی برگردد تا دو تیم در امتیاز 14 برابر شوند.

بلندقامتان ایران در اواسط ست چهارم پیروز شدند بار دیگر از حریف با نتیجه 19-15 پیش بیفتند.

ایران، انتهای این دست هم عملکرد خوبی داشت و توانست با نتیجه 25 بر 19 آلمان را شکست دهد تا دو تیم در ست شماری برابر 2 شوند.

ست پنجم: ایران 15 - 13 آلمان

دو تیم در ست پنجم این ملاقات پایاپای پیش رفته به طوری که تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی آلمان در امتیاز 1 برابر شدند.

بازیکنان ذخیره ایران در این ست همچنان بلندقامتان ایران را تشویق می کردند.

در ادامه کار، تیم ملی آلمان برتر از تیم ملی ایران بود و پیروز شد با نتیجه 6 بر 3 از ایران پیش بیفتد. شاگردان آلکنو هم در این ست پر اشتباه ظاهر شدند و با نتیجه 9 بر 6 از آلمان عقب افتادند.

صابر کاظمی در امتیاز 8 برای ایران پیروز شد از سرویس پوئن کسب کند و این امتیاز باعث شد مربی آلمان وقت استراحت بگیرد. میلاد عبادی پور در این بازی نتوانست پیروز عمل کند و در امتیاز حساس پوئن سرویس برای ایران از دست داد.

تمرکز تیم ملی والیبال ایران در این ست هم کاملا بهم ریخته بود و ایران با نتیجه 15 بر 13 بازی را به حریف واگذار کرد.

با این تفاصیل، ایران با نتیجه 3 بر 2 از آلمان مغلوب شد و درحالی که به نظر می رسید این بازی برای بلند قامتان آسان باشد با اشتباهات فردی، نتیجه برای آلمان رقم خورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 تیر 1400 بروزرسانی: 28 تیر 1400 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1733

به "ایران 2 - 3 آلمان، اشتباهات ملی پوشان کار دست ایران داد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران 2 - 3 آلمان، اشتباهات ملی پوشان کار دست ایران داد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید