بیست و پنجمین روز اعتصابات کارگرى هفت تپه ، حقوق فروردین 530 نفر هنوز پرداخت نشده!

به گزارش اینمن، امروز، 19 تیرماه براى بیست و پنجمین روز پیاپى کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه مقابل فرماندارى شهرستان شوش اعتصاب کردند.

بیست و پنجمین روز اعتصابات کارگرى هفت تپه ، حقوق فروردین 530 نفر هنوز پرداخت نشده!

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزارى دانشجو، کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه امروز، 19 تیرماه براى بیست و پنجمین روز پیاپى مقابل فرماندارى شهرستان شوش اعتصاب کردند.

کارگران این شرکت خواهان پرداخت کامل حقوق معوق تمامى کارکنان و حق بیمه ها، خلع ید اسدبیگی ها و لغو فوری قرارداد واگذاری شرکت و جلوگیری از هرگونه خصوصی سازی دیگر، بازداشت امید اسدبیگی، محاکمه و اشد مجازات غارتگران بیت المال، بازگشت به کار کارگران اخراجی، قطع همکاری و بیرون رفتن تمامی مدیران بازنشسته از شرکت، پرداخت مزایای عرفی برابر به تمامی پرسنل هستند.

بیشتر بخوانید:

  • خصوصى سازى هفت تپه اشتباهى عظیم بود / هدف اسدبیگى از خریدارى این شرکت، فراوری نبوده
  • جزئیات یازدهمین جلسه دادگاه متهمان ارزى هفت تپه / اسدبیگى: بخشی از حقوق کارگران پرداخت شد

ناگفته نماند، مدتى است که فرزندان کارگران هفت تپه، همراه پدرانشان در اعتصابات کارگرى این شرکت حضور پیدا مى نمایند و خواهان خلع ید اسدبیگى و پرداخت مطالبات کارگران هستند. شنیده ها حاکى از این است که یکى از این بچه ها امروز، از شدت گرماى طاقت فرسا و گرسنگى بیهوش و نقش بر زمین شده است.

گفتنى است، حقوق فروردین ماه برخى از کارگران هفت تپه طى چند روز گذشته پرداخت شده، اما هنوز معوقات فروردین 530 نفر از نیروهاى فصلى شرکت پرداخت نشده و این در حالى است که حسین آمیلی، نماینده تام الاختیار شرکت نیشکر هفت تپه، 16 تیرماه اظهار داشت: حقوق آن دسته از کارگران که اخیرا یک ماه حقوق را دریافت نکرده اند، 17 تیرماه واریز می گردد.

از طرفى، شاکرمی، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی 17 تیرماه اظهار داشت: حقوق معوقه فروردین کارگران هفت تپه تا خاتمه امروز (17 تیرماه) واریز می گردد و حقوق اردیبهشت و خرداد هم تا 10 مردادماه پرداخت خواهد شد و با تمهیدات اندیشیده شده تا آبان ماه، کلیه پرداخت های شرکت به روز می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: inman.ir شناسه مطلب: 1138

به "بیست و پنجمین روز اعتصابات کارگرى هفت تپه ، حقوق فروردین 530 نفر هنوز پرداخت نشده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیست و پنجمین روز اعتصابات کارگرى هفت تپه ، حقوق فروردین 530 نفر هنوز پرداخت نشده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید