اخبار صنعت

نرخ وام خرید مسکن تغییر می نماید؟

به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، درباره افزایش سقف وام مسکن گفت: افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن باید در شورای پول و اعتبار مطرح و تصویب گردد اما ما در وزارت راه و شهرسازی تمهیداتی را در دست اقدام داریم تا جایگزین افزایش سقف وام مسکن شده...

2 آذر 1399

اسراری جدید از سیاهچاله ها؛ آیا پشت هر سیاهچاله، کرمچاله قرار گرفته است؟

بر پایه پژوهشی جدید، درخشش های نامعمولِ پرتوی فرابنفش می تواند نشانگر این باشند که اجرامی که سیاهچاله های غول پیکر به نظر می رسند، در حقیقت کرمچاله های غول پیکرند.

1 آذر 1399

جزئیات شاخص و معاملات بورس در روز دوشنبه 28 مهرماه 99

شاخص کل بورس امروز کار خود را با ریزش 32 هزار واحدی در 30 دقیقه ابتدایی معاملات شروع کرد و با از دست دادن مقاومت یک و نیم میلیون واحدی، در محدوده یک میلیون و 480 هزار واحد ایستاده است. کاهش 2.12 درصدی شاخص کل در کنار 66 صدم درصدی شاخص هم وزن نشان می دهد حجم معاملات...

30 آبان 1399

ساسان انصاری به فولاد پیوست

بازیکن فصل گذشته تیم فوتبال تراکتور با عقد قراردادی به فولاد خوزستان پیوست.

25 آبان 1399

خبرنگاران 199 هزار هکتار از اراضی کشاورزی قزوین به زیر کشت محصولات پائیزه می رود

قزوین - خبرنگاران - رئیس سازمان جهاد کشاورزی قزوین گفت: در سال زراعی جاری بیش از 199 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این استان به زیر کشت محصولات پائیزه گندم، جو و کلزا می رود.

24 آبان 1399

واکنش الون ماسک به لغو پرتابهای اخیر، مهمترین چالش های اسپیس ایکس

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیتال ترندز، لغو عملیات های پرتاب موشک، بخشی طبیعی از این صنعت به شمار می رود. اما پس از لغو 2 عملیات پرتاب موشک اسپیس ایکس در هفته جاری، الون ماسک تصمیم گرفته این اختلالات را به حداقل برساند.

22 آبان 1399

وعده های استانی وزیر صمت

خبرنگاران : وزیر صنعت، معدن و تجارت، با وجود همه تحریم ها و مسائل به سمت فراوانی کالا، افزایش فراوری، سه شیفته کردن واحدها، تکمیل زنجیره ها و فعال سازی واحدهای راکد و ظرفیت های خالی حرکت خواهیم کرد.

17 آبان 1399

ضرورت حضور بخش خصوصی در تدوین برنامه هفتم توسعه

رئیس اتاق سمنان گفت: اتاق های بازرگانی تنها تشکلی هستند که ریشه جهانی دارند، اتاق ها در سراسر جهان اختیارات ویژه ای دارند تا آنجا که می توانند نظرات و پیشنهادهای تأثیرگذار مالی را به دولت ها و حاکمیت ها ارائه بدهند.

13 آبان 1399

روش های موثر برای تقویت حافظه بچه ها

حافظه کودک باید از بدو تولد تقویت گردد. برای تقویت حافظه بچه ها روش های زیادی وجود دارد. موثر ترین روش ها داشتن تغذیه مناسب و انجام بازی است.

11 آبان 1399

بهترین حسگر های پوشیدنی با مواد جدید ساخته شد

با کوشش محققان آمریکایی حسگر های زیستی جدیدی فراوری شده اند که راه حلی بویژه برای کاربرد های پوستی ارائه می دهد.

8 آبان 1399

فروش حضوری لاستیک دولتی ممنوع شد ، لاستیک را اینترنتی بخرید

به گزارش خبرنگاران، احمد کریمی، دبیر کانون انجمن های صنفی کامیون داران در مصاحبه با ایسنا از چهار برابر شدن قیمت لاستیک در شرایط کنونی و پس از برداشتن ارز دولتی آن انتقاد کرد و گفت: چرا باید قیمت یک حلقه لاستیک از واردات تا بازار داخلی بیش از دو برابر...

7 آبان 1399

خبرنگاران 41 طرح در پاکدشت افتتاح می شود

تهران- خبرنگاران- فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: 41 طرح عمرانی، خدماتی، شهری و زیرساختی با اعتباری بالغ بر 42 میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت فردا افتتاح می شود.

27 مهر 1399

ارمنستان حمله موشکی به خط لوله باکو-تفلیس-جیهان را تکذیب کرد

سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان ادعای جمهوری آذربایجان مبنی اینکه نظامیان ارمنستان خط لوله باکو-تفلیس-جیحان را هدف حمله موشکی قرار داده اند را به کلی تکذیب کرد.

20 مهر 1399

ورشکستگی 50 شرکت نفت و گاز آمریکایی

خبرنگاران : طبق گزارش شرکت حقوقی هاینز اند بون بیش از 50 شرکت نفت و گاز در آمریکا از زمان سقوط قیمت نفت در ماه مارس اعلام ورشکستگی کرده اند.

17 مهر 1399

گزارش عملکرد سرمایه گذاری شرکت توسعه کارآفرینی بهمن

گزارش عملکرد سرمایه گذاری شرکت توسعه کارآفرینی بهمن (خرداد98- خرداد99) توسط این مجموعه منتشر شده که ما با انتشار مهم ترین آمار آن، شرایط سرمایه گذاری این مجموعه در اکوسیستم استارتاپی ایران را بیان می کنیم.

7 مهر 1399

اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز و جهاد دانشگاهی تفاهم نامه امضا می نمایند

فریدون محمدی گفت: بهره مندی از نظرات و تبادل اطلاعات میان جهاد دانشگاهی استان و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز در زمینه های پژوهشی، برگزاری تورهای یک و چند روزه، آموزش های کوتاه مدت و بلندمدت و غیره می تواند اتفاقات خوبی را در...

6 مهر 1399

کم ترین وابستگی به نفت در چه سالی محقق شد؟

کاهش وابستگی به نفت همیشه مورد تاکید رهبر انقلاب بوده و سال جاری به گفته صاحبنظران مالی انقباضی ترین بودجه را شاهد هستیم، آیا این فرایند سرانجام می پذیرد؟

5 مهر 1399

دو تصمیم جدید برای بازگشت ارز

اخبار مربوط به برطرف تعهد ارزی همچنان داغ است، به طوری که دیروز دو خبر مهم از سوی دو سازمان درباره این موضوع اعلام شد. نخست، سیاست جدید برای صادرکنندگانی که نسبت به برطرف تعهد ارزی خود اقدام نکرده اند، اعلام شد.

31 شهریور 1399

عَرضه گوشت مرغ آزمایشگاهی در روسیه

این شرکت روسی، فناوری چاپی با مواد افزودنی را توسعه می دهد تا مزه و بافت مرغ طبیعی را با حداقل داده های حیوانی فراوری کند. در عین حال، KFC نان ها، ادویه جات و دیگر مواد را بر اساس طعم مخصوص رستوران های خود فراوری می نماید.

27 شهریور 1399

بورس شنبه چگونه بازگشایی شد؟ ، رشد 4.3 درصدی شاخص کل هم وزن در کمتر از یک ساعت

به گزارش خبرنگاران، در شروع معاملات امروز بازار سهام در روز شنبه، شاخص کل در کمتر از یک ساعت رشدی 43 هزار واحدی را به ثبت رساند تا ضمن ورود به کانال یک میلیون و 943 هزار واحدی رکورد تاریخی جدیدی را به ثبت برساند. این در حالی بود که شاخص کل هم وزن در این مدت...

27 شهریور 1399
تعداد: (194)